Radonjić: Još ne mislimo o Kupu. Todorić: Zvezda je favorit
03. 02. 2015. u 15:07
Imaćemo samo nekoliko dana za se spremimo, rekao je posle žreba trener Zvezde. Draž sporta je u tome što favoriti ne pobeđuju uvek, ističe sportski direktor Partizana
Dejan Radonjić i Dragan Todorić
- Potrudićemo se da odbranimo trofej u Kupu, ali trenutno razmišljamo samo o Žalgirisu. Imamo mnogo važnijih stvari kojima bi trebalo da se posvetimo. Posle utakmice sa Cedevitom okrećemo se završnom turniru u Nišu - rekao je Radonjić novinarima nakon žreba u hotelu „Metropol“.
Zvezda će na startu Kupa Radivoja Koraća igrati sa domaćinom Konsantinom, a u polufinalu moguć je duel protiv Partizana ukoliko "večiti" prođu prvu prepreku.
- Potrudićemo se da odigramo što bolje, ali zbog obaveza u Evroligi imaćemo samo nekoliko dana za se spremimo, za razliku od ostalih ekipa koje će imati više vremena – zaključio je trener Zvezde.
Sportski direktor Partizana Dragan Todorić rekao je da je Crvena zvezda veliki favorit za osvajanje "Žućkove levice".
- Zvezda je apsolutni favorit, oborila je mnoge rekorde, igra dobro u Top 16 fazi Evrolige. Draž sporta je u tome što favoriti ne pobeđuju uvek i mi ne idemo u Niš sa belom zastavom. U poslednje vreme dižemo formu. Žreb je takav kakav je i ne možemo da utičemo na njega. Da bismo došli do prvog trofeja u sezoni moramo da pobedimo tri utakmice i nadam se da ćemo biti uspešni u prvom kolu i igrati sa Zvezdom u polufinalu - rekao je Todorić.
Todorić je dodao da maksimalno ozbiljno shvata nacionalni kup, iako su crno-beli prošle godine u Beogradu nastupili sa rezervnim sastavom.
- Hteli smo i prošle godine da osvojimo, ali stvari su se u međuvremenu iskomplikovale. Imali smo brojne povrede i obaveze u Evoligi i u poslednjem trenutku smo procenili. Sada je situacija mnogo bolja i nadam se da će igrači dati sve od sebe da osvojimo trofej - zaključio je Todorić.