Loša uvertira za derbi: Zvezdi samo bod u Inđiji (VIDEO)

Novosti online/V. N.

26. 02. 2020. u 13:33

Лоша увертира за дерби: Звезди само бод у Инђији (ВИДЕО)

Detalj sa meča Foto: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde u 23. kolu Superlige Srbije na gostovanju Inđiji osvojili samo bod
DVE pobede na startu proleća i kada se očekivalo da Crvena zvezda na pozitivnom "talasu" stigne do 162. večitog derbija - kiks. Pretila je Inđija opasno jesenas da napravi senzaciju na "Rajku Mitiću" i tada su je sprečila dva dosuđena penala za Zvezdu u finišu, a u sredu su momci u zelenim dresovima uspeli u nameri da pokažu zube favoritu. Tvrd i organizovani domaćin je po svemu viđenom zasluženo ostao neporažen protiv bledog i u većem delu meča bezidejnog šampiona Srbije - 1:1 (1:0).

Promenio je Dejan Stanković u trećem prolećnom meču štoperski tandem Milunović - Degenek i ukazao šansu Pankovu i Babiću. Promena centralnih defanzivaca, pokazalo se, nije bila potpuno bezbolna za crveno-bele, pa su domaći, praktično, koristili svaku i minimalnu priliku da zaprete Borjanu. Loše stanje terena i preskakanje sredine je logično više odgovaralo ekipi sa defanzivnim opredeljenjem. Uz to, Janjićevi izabranici su u svakom trenutku bili na "ivici žileta", o čemu svedoče četiri žuta kartona na poluvremenu i čak osam na kraju, uz isključenje Čermelja u 85. minutu zbog druge javne opomene.

Nemogućnost Petrovića, Vulića i ostalih igrača iz manevra Crvene zvezde da se nametnu tokom prvog poluvremena praktično je ostavilo Prekovića bez posla, dok je Borjana posle nekoliko najava pretnji kapitulirao iz prve ozbiljne prilike koju je Inđija stvorila u 36. minutu. Purtić je sjajnom loptom "pocepao" Zvezdinu poslednju liniju, pa su Babić i Rodić samo mogli pogledom da isprate Krasića koji se stuštio ka golu i matirao nemoćnog Borjana.

Stanković je od prvog minuta nastavka u igru uveo Pavkova, koji je bio kao stvoren za pokušaje da se lopta još više izmesti sa trave u vazduh. Taj plan, ipak, nije "upalio", pa su domaći relativno lako rešavali stihijske napade crveno-belih, sve do 75. minuta. Tada je Gobeljić sa desnog boka pronašao Bena na petercu, a ovaj je izmakao pratnji i zakucao loptu u Prekovićevu mrežu. To je bio znak za dodatni gas kako bi Inđija još jednom ostala praznih šaka, ali je na kraju ostalo pravednih i krajnje neočekivanih 1:1.

INĐIJA - C. ZVEZDA 1:1 (1:0)
STRELCI:
Krasić u 36. za Inđiju, Ben u 75. minutu za Crvenu zvezdu. Stadion u Inđiji. Gledalaca: 3.000. Sudija: Novica Anđelovski (Kačarevo) 6. Crveni karton: Čermelj (Inđija) u 85. minutu.
INĐIJA: Preković 7,5 - Cucin 6,5, Mihajlov 7, Jovanović 7, Krasić 7,5 - Bastajić 6,5 (od 74. Janjić -), Banjac 7 (od 63. Dimitrov), Purtić 7, Tomić 7 (od 83. Milosavljev), Čermelj 7 - Vidić 6,5.
CRVENA ZVEZDA: Borjan 7 - Gobeljić 7, Pankov 6, Babić 6,5, Rodić 6,5 - Petrović 7, Vulić 6 (od 46. Garsija 6,5) - Ben 7 Nikolić 7, Gavrić 6,5 (od 46. Pavkov 6,5) - Vukanović 6.
Igrač utakmice: Miloje Preković (Inđija).

PRVO POLUVREME

SASTAVI

Stadion: Inđije. Kapacitet: 3.000. Sudija: Novica Anđelovski

INĐIJA (4-2-3-1): Preković – Cucin, Mihajlov, Jovanović, Krasić – Bastajić, Banjac, Purtić, Tomić, Čermelj, Vidić. Klupa: Knežević, Dimitrov, Ilić, Janjić, Pavlović, Rajevac, Milosavljuev.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1):Borjan – Gobeljić, Pankov, Babić, Rodić – Petrović, Vulić – Ben,Nikolić, Gavrić – Vukanović. Klupa: Popović, Jovičić, Degenek, Pavkov, Simić, Garsija, Konatar.

Prvi sa centra su krenuli fudbaleri Inđije. Očigledno mešanje karata u timu nije dalo rezultat Dejanu Stankoviću, bar ne na početku meča. Uspavanka u Inđiji, Zvezda ima loptu u posedu, ali ne stvara šanse, igra se između dva šesnaesterca. Konačno malo uzbuđenja u 8. minutu. I to ispred gola Zvezde, Banjac je pao posle duela sa Babićem, ali Novica Anđelovski se nije oglasio.

Minut kasnije prvi udarac Zvezde u okvir gola. Pokušao je Gavrić, ali lagan je to bio posao za Prekovića. Mihailov dobija prvi žuti karton na meču zbog neposrtskog faula nad Vukanovićem. Zvezda i dalje bez konkretne šanse. Sudar Gobeljića i Borjana, pa posle nekoliko minuta pauze ipak je golman šampiona Srbije dobro.

Katastrofalno izdanje Zvezde u prvom delu prvog poluvremena. Možda i najlošije u ovoj sezoni. Osim prekida, koje Vulić ne može da pretvori u dobar centaršut, ništa se ne dešava u Inđiji. Šta više, domaćin deluje opasnije iz kontranapada.

Konačno, malo uzbuđenja u Inđiji. Lopta je nakako došla do Bena, koji je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali to je bio lagan plen za Prekovića. Ni to nije bila neka šansa, ali jedino vredno pomena.

GOOOOL Inđija vodi 1:0: Ognjen Krasić je matirao Milana Borjana. Fudbaler Inđije je pobegao štoperima Zvezde, koji su gledali nemoćno, pokušao je Rodić da spase situaciju, ali nije uspeo. Zaslužena prednost domaćih, Zvezda igra najloši meč u poslednjih nekoliko sezona.

Ni posle primljenog gola fudbaleri Zvezde nisu uspeli ništa da naprave. Nekoliko prekida, koje fudbaleri Inđije lagano rešavaju. Domaći, prekidaju svaki pokušaj gostiju, Vidić dobija žuti karton posle faula nad Benom, koji je ostao da leži na terenu. Ni taj prekid nije doneo rezultat. Inđija zasluženo vodi posle prvih 45 minuta.

DRUGO POLUVREME

Dve izmene na startu drugog poluvremena kod Zvezde. Pavkov i Garsija su ušli u igru, a iuzašli su Gavrić i Vulić.Šansaza Zvezdu u 50. minutu i naravno opet iz prekida. Ben je iz izgledne pozicije šutirao preko gola. Duel Pavkova i Jovanovića, oba igrača su završili na zemlji, ali Anđelovski se nije oglasio.

Zvezdina igra se nije popravila ni u nastavku. Kolosalna šansa za Bastajića, koji je odlično šutirao u bliži ugao golmana Borjana, ali Zvezdin čuvar mreže spasava gol. Minut kasnije šansa i za Gobljeića, koji se mašao sam oči u oči sa Prekovićem i brani golman Inđije.

Zvezda pokušava iz prekida, Ben je oštro centrirao i prebacio sve u kaznenom prostoru. Novi slobodan udarac za crveno-bele. Nikolić je odlučio da šutira sa oko 25 metara, pored gola.

GOOOL - Zvezda je izjednačila u 74. minutu. Gobeljić je dobr ocentrirao, Jovanović pogrešio, a Ben je zakucao u mrežu.

Veliki pritisak Zvezde. Posle izjednačujućeg gola nastavljaju sa napadima. Sve se dešava pred golom domaćeg tima koji se, za sada, dobro brani.

Inđija od 85. minuta ima igrača manje. Čermelj je bio neoprezan u skoku, rukom u glavu je udario Gobeljića, sudija Anđelovski mu je pokazao drugi žuti karton i put ka svlačionici.

Velika šansa za Zvezdu. Ben je odlično izveo korner, Babić sa pet metara pokušao prvo glavom, pa nogom, ali su Preković i defanzivci domaćih uz dosta muke uspeli da spreče pogodak.

Duži napad Zvezde, Inđija na sve načine pokušava da izbaci loptu iz kaznenog prostora. Garsija se oprobao sa ivice kaznenog prostora, pored gola.