Nedeljno popodne u Seriji A obeležio je Dušan Vlahović. Mladi srpski napadač bio je nazaslužniji za ubedljiv trijumf Fiorentine na gostovanju protiv Sampdorije (5:1), kojoj u nastavku sezone predstoji grčevita borba za opstanak s gradskim rivalom Đenovom.

Nekadašnji fudbaler Partizana imao je svoj šou u Đenovi. Najpre je učestvovao u vodoćem golu "viole", pošto je posle njegovog centaršuta u 8. minutu Torsbi zatresao sopstvenu mrežu, da bi u 18. postigao svoj prvi gol na meču iz penala, čime je duplirao vođstvo gostiju. Pošto je lopta završila u mreži rivala, mladi centarfor je gestikulacijom prema navijačima protivničke ekipe, stavivši ruke na uši, izazvao bes, kako fanova, tako i pojedinih fudbalera Sampdorije.

Tim iz Firence je već do poluvremena prebrinuo sve brige na ovom meču, pošto je u 40. minutu Kijeza postigao gol iz penala, da bi Vlahović u 57. minutu krunisao svoju sjajnu rolu u Đenovi.

Kijeza je u 78. minutu postigao peti gol Fiorentine, da bi konačan epilog duela, u kojem je viđen i po jedan crveni karton sa obe strane, postavio, počasnim golom za domaćina, Gabijadini u 90. minutu.