FINANSIJSKA PODRŠKA ČELNICIMA OVK: Vlada u Prištini izdvaja 20 miliona evra za odbranu optuženih u Hagu
Vlada u Prištini planira da izdvoji 20 miliona evra za odbranu optuženih u Specijalnom sudu, izjavio je ministar pravde u privremenim prištinskim institucijama Seljim Seljimi.
Veterana OVK nisu pustili da se brani sa slobode
On je u intervjuu za portal Kalkso rekao da je sedam miliona izdvojeno za zaštitu potencijalnih optuženih a da će 13 miliona evra biti u rezervi.
"Od ovih 20 miliona izdvojiće se sredstva za njihovu zaštitu, za podršku njihovim porodicama, što je predviđeno drugim uputstvom koje predviđa njihova putovanja, posete i sl. Posebna pomoć biće data oslobođenima, predviđena je naknada za njihovu oslobađajuću presudu", rekao je Seljimi.
Preporučujemo
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (0)