OFAK produžio licencu Lukoilu van Rusije
KAKO "Novosti" saznaju Kancelarija za sankcionisanje stranaca Ministarstva finansija SAD (OFAK) produžila je licencu Lukoilu u državama van Ruske Federacije do 29. aprila 2026.
Foto printskein
To bi značilo da 112 benzinskih stanica ove kompanije do tog roka mogu nesmetano da nastave sa radom.
U teškoj situaciji u kojoj se nalazi Srbija to je prva dobra vest iz SAD kada je u pitanju snabdevanje gorivom.
Naftna industrija Srbije takođe čeka na licencu koja bi nam odobrila uvoz sirove nafte koja nam je već gotovo dva meseca uskraćena i zbog čega je doneta odluka o zaustavljanju rafinerije u Pančevu.
Treba napomenuti da su Rumuni, a i potom i Bugari uveli prinudnu upravu u Lukoilu na svojim teritorijama.
U poslednjem zahtevu NIS OFAK-u, ruski vlasnici su rekli da žele da izađu iz vlasništva i do 13. februara je dat rok da se proces promene vlasnika završi. Ipak, OFAK se još uvek nije oglasio da li će dozvoliti da NIS uvozi nafru i nastavi normalno da radi do tog roka.
FOTO: Printskrin
FOTO: Printskrin
Preporučujemo
VUČIĆ I HARČENKO: Razmotrili smo zajedničke projekte, posebno iz oblasti energetike
04. 12. 2025. u 10:36
DRŽAVA OBEZBEĐUJE STABILNOST SNABDEVANjA: Đedović Handanović sa naftnim kompanijama
04. 12. 2025. u 08:51
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
ŠOK: "Ameri NISU spašavali pilota - KRALI su obogaćeni uranijum! Katastrofa za Vašington"
BAGEJ je nazvao operaciju spasavanja katastrofom za Vašington, jer iranska vojska tvrdi da su njene snage uništile dva helikoptera Crni jastreb i dva vojno-transportna aviona C-130.
06. 04. 2026. u 19:11
Komentari (0)