ODRŽAN PRVI SASTANAK RADNE GRUPE O NIS-U: Pripreme za dijalog i sa dolazećom administracijom SAD
MINISTARKA rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović predsedavala je danas u Vladi Srbije prvim sastankom Radne grupe za praćenje aktivnosti Ministarstva finansija Sjedinjenih Američkih Država, Kancelarije za kontrolu strane imovine (Office of Foreign Ašets Control - OFAC), u vezi sa potencijalnim uvođenjem sankcija Naftnoj industriji Srbije.
Foto: Tanjug
Kako je saopštilo Ministarstvo energetike, Handanović je rekla da Vlada Srbije posvećeno radi kako bi se sprečile negativne posledice sankcija.
- U ovom trenutku veoma je važno da od američke administracije dobijemo dodatna pojašnjenja, što će verujem biti danas ili sutra.
Istovremeno se pripremamo i za dijalog i sa dolazećom SAD administracijom, kako bismo utvrdili platformu za pregovore sa ruskom stranom. Svi radimo sinhronizovano kao jedan tim i naš cilj je da država, na čelu sa predsednikom Aleksandrom Vučićem, dođe do najboljih rešenja u interesu Republike Srbije - izjavila je Đedović Handanović.
Ona je ponovila da je neophodno da NIS nastavi da posluje neometano i u ovom prelaznom periodu.
-Država će nastaviti da nadgleda snabdevenost tržišta i cene, i razgovara sa svim učesnicima na tržištu kako bi se očuvala stabilnost - rekla je ministarka i dodala da će Radna grupa u narednim danima redovno zasedati i pratiti razvoj situacije.
Na sastanku Radne grupe učestvovali su i potpredsednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali, potpredsednik Vlade Aleksandar Vulin, ministar spoljnih poslova Marko Đurić i član Odbora direktora Naftne industrije Srbije Dragutin Matanović.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: SRBIJA-REGION-SVET: Gost podkasta ministar Milićević
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
TRAMP NI NE POMIŠLjA DA UDARI NA OVO OSTRVO: Kad bi se to desilo Iran bi propao - bombe odjekuju po celoj zemlji, samo taj deo ne diraju FOTO
VEĆ više od nedelju dana, iz Teherana i ostatka Irana stižu dramatične slike uništenih skladišta goriva i stubova crnog dima koji su nastali usled izraelsko-američkog bombardovanja. Ali jedno mesto u severnom Persijskom zalivu ostalo je netaknuto.
10. 03. 2026. u 21:47
Komentari (0)