"VELIKI PREŽIVE SAMI, ALI MALI STRADAJU" Bilbija: UN ne funkcionišu i svet strahuje da će doći do velikog sukoba
PRVA tema prvog izdanja naše emisije "Jutarnje novosti" bila je poslednja sednica u Generalnoj skupštini UN, gde je predsednik Srbije održao istorijski govor i poslao važne poruke celom svetu.
Foto: Printskrin
Kako kaže Bojan Bilbija, urednik u listu "Politika", UN ne funkcionišu i svet strahuje da će doći do velikog sukoba.
- Čitav svet treba da se ujedini da bismo spasili sami sebe od propasti... Veliki prežive sami, ali mali stradaju - jasan je on.
Prema rečima Babovića, NATO je sve ove godine uključen u rat na strani Ukrajine.
- Bajden je obećao pomoć i da će se ubrzavati proces slanja oružja u Ukrajinu, on je pod pritiskom da se odobri upotreba dalekometnih raketa - kazao je on te dodao da Zelenski pokušava da samoubilačkim akcijama animira Zapad i javno mnjenje.
- Nisam siguran kako će se to sve završiti - kazao je on, te dodao da je ovaj rat za Rusiji "ili biti ili ne biti".
- Ne možete da pretpostavite šta bi se desilo kada bi Putin upotrebio nuklearno oružje... To bi gurnulo ceo svet u propast - kaže Babović.
Preporučujemo
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)