DOBRE VESTI ZA RODITELJE Vučić najavio novu pomoć države: Povećanja za prvo, drugo, treće i četvrto dete
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić najavio je povećanja za prvo, drugo, teće i četvrto dete.
Foto: Profimedia
- Za prvo dete smo do sada izdvajali 3.307 evra jednokratno. Ukupno 4.336 evra će biti od prvog novembra. Za drugo dete največe povećanje, iznosiće 5.126 evra, to je 600.000 dinara u 24 rate, plus 7.500 dinara, plus 135.000 dinara prava na jednokratnu pomoć. To je ukupno 742.500 dinara, 6.344 evra. To je ja mislim 2.000 evra više nego što je bilo do sada. Povećano je i za treće dete gde će biti preko 20.500 evra. Tu ide 2.280.000 dinara. Za četvrto dete uvećavamo na 27.231 evro - rekao je VUčić i dodao:
- Isplaćujemo gotovo 10 puta više za 4. dete, 27.230 evra. Time pokazujemo da su nam deca najvažnija. To je manji pad nego što svi drugi imaju u regionu, a pad je. Moramo da imamo decu, kome ćemo da ostavimo sve što radimo, mora na nekome da ostane. Imamo rast i u siromašnim krajevima, a tamo gde žive najbogatiji imamo drastičan pad rođenja dece.
- Srbiji je stalo do toga da imamo više dece. Nedostaje nam dece u školama, sve ćemo morati da uvozimo, za svaku oblast.
Preporučujemo
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)