POLITIČKI DIJALOG I EKONOMSKA SARADNJA DVEJU ZEMALJA U USPONU: Vučić primio u oproštajnu posetu ambasadora Švajcarske (FOTO)

Новости онлајн

24. 07. 2024. u 11:58

PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić primio je u oproštajnu posetu ambasadora Švajcarske Konfederacije Ursa Šmida.

ПОЛИТИЧКИ ДИЈАЛОГ И ЕКОНОМСКА САРАДЊА ДВЕЈУ ЗЕМАЉА У УСПОНУ: Вучић примио у опроштајну посету амбасадора Швајцарске (ФОТО)

Foto: Instagram

"Veoma dobar razgovor sa ambasadorom Ursom Šmidom. Zahvalio sam mu na tome što je predanim radim doprineo unapređenju i jačanju sveukupnih osnosa i saradnje između Srbije i Švajcarske.

Saglasili smo se da su politički dijalog i ekonomska saradnja dveju zemalja u usponu, a ja sam izrazio nadu da će njegov naslednik nastaviti da učestvuje u privlačenju švajcarskih investicija na naše tržište, imajući u vidu sve povoljnije uslove poslovanja i ulaganja.

Zahvalio sam na pomoći koju Švajcarska pruža Srbiji u uspostavljanju dualnog obrazovanja, kao i na podršci te zemlje evropskom putu Srbije", navedeno je na zvaničnom Instagram nalogu predsednika. 



 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

PO DOSTOJEVSKOM: Ovih 6 znakova otkrivaju ZLE LJUDE