ANA BRNABIĆ: Kurti još jednom pokazao da ne želi dijalog - plaši se susreta sa Vučićem pošto ima slabe argumente
PREDSEDNICA Skupštine Srbije Ana Brnabić ocenila je danas da premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti ne želi dijalog i da se plaši susreta sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem pošto ima slabe argumente.
Foto: Profimedia
Ana Brnabić je komentarišući početak nove runde dijaloga Beograda i Prištine kazala da misli da Kurti ne želi da primeni Briselski sporazum i formira Zajednicu srpskih opština.
- Ja mislim da je Kurti još jednom pokazao da ne želi dijalog, nema interesovanje da napravi iskorak da Srbi na Kosovu i Metohiji uživaju osnovna ljudska prava i nema nameru da formira ZSO - navela je predsednica Skupštine.
Po njenim rečima, Vučić ne izbegava te sastanke koliko god oni bili teški i neprijatni.
BONUS VIDEO:
BROJKE NE LAŽU: Bošnjaci su ovom izjavom priznali da nije bilo genocida u Srebrenici!
Preporučujemo
PUKLA BRUKA U PRIŠTINI: Kurti nema hrabrosti da se suoči sa Vučićem
26. 06. 2024. u 23:20
VUČIĆ IZ BRISELA: Sastanka sa Kurtijem nije bilo, nije smeo da se sretne sa mnom
26. 06. 2024. u 18:26
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)