ŠVABE I KNAUS RAZBILI KURTIJEVU ILUZIJU: "Vučić vodi uspešnu kampanju, smanjene šanse tzv. Kosova za članstvo"

27. 04. 2024. u 14:27

ŠEF nemačke delegacije u Savetu Evrope Frank Švabe ocenio je, tri nedelje pre glasanja na Komitetu ministara o članstvu tzv. Kosova u toj međunarodnoj organizaciji, da su šanse za prijem "50 prema 50", dodajući da ima još mnogo toga da se uradi,

ШВАБЕ И КНАУС РАЗБИЛИ КУРТИЈЕВУ ИЛУЗИЈУ: Вучић води успешну кампању, смањене шансе тзв. Косова за чланство

Foto: Savet Evrope/Ellen Vuibauk

- Sa današnje tačke gledišta, šanse su 50 prema 50 odsto. (…)  Ali ima još mnogo toga da se uradi - rekao je Švabe.

Predsednik Evropske inicijative za stabilnost (ESI) Gerald Knaus kaže da predsednik Srbije Aleksandar Vučić "vodi kampanju protiv tzv. Kosova" u Savetu Evrope, dodajući da će ta kampanja verovatno biti uspešna.

- Primećujemo da predsednik Srbije vodi uspešnu kampanju da ubedi ključne zemlje u Evropi da za sada odlože glasanje o prijemu (tzv.) Kosova, čini se da će predsednik Vučić dobiti ovu bitku - rekao je Knaus.

Saglasni su da će tzv. Kosovu biti potrebno mnogo diplomatskog rada u narednim nedeljama, do sredine maja, kada će se sastati Komitet ministara Saveta Evrope.

Kažu da je, pored direktnih diplomatskih borbi protiv kampanje Srbije, činjenica da u Evropi nedostaje pažnja prema malim zemljama, s obzirom na ozbiljne probleme sa Ukrajinom, Pojasom Gaze i pretnji Izraelu od Irana.

BONUS VIDEO: DEMO BERIŠA OTKRIVA - Zašto je Vjosa Osmani dovela "silovane" Albanke u SB UN

(Kosovo onlajn)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena