VUČIĆ OTKRIO ŠTA SE KRIJE IZA REZOLUCIJE O SREBRENICI: Pokušaj da se nametne kolektivna krivica jednom narodu

Novosti online

23. 04. 2024. u 23:18

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić podsetio je da su rezoluciju o genocidu u Ruandi kosponzorisale 74 zemlje, a da rezoluciju o Srebrenici kosponzoriše 18 ili 19 zemalja.

ВУЧИЋ ОТКРИО ШТА СЕ КРИЈЕ ИЗА РЕЗОЛУЦИЈЕ О СРЕБРЕНИЦИ: Покушај да се наметне колективна кривица једном народу

Foto: Printksrin RTS

Ipak, Vučić je za RTS naglasio da su među njima SAD, Nemačka, Britanija, Italija, Francuska.

Predsednik Vučić je naveo i da pojedinci već odgovaraju za zločine, ali da je ovo pokušaj da se nametne kolektivna krivica jednom narodu.

- Ne postoji ni jedno ime u predlogu rezolucije. Već samo kolektivna osuda i svi to govore i svi to znaju. I naravno dodatni pritisak na jednu suverenu i nezavisnu zemlju u ovom trenutku. Zbog čega? Zbog neuvrštenja sankcija Rusiji? Zbog nerešavanja pitanja Kosova? Zbog odnosa sa Istokom? Obe, sve tri. Zbog toga što smo slobodna i nezavisna zemlja - rekao je Vučić.

Bez obzira na ishod glasanja predsednik Vučić je rekao da će Srbija nastaviti da se bori, da radi i ekonomski podiže.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

RADINA ŠOK ISPOVEST Grand je Milana terao da peva na dan sahrane - otac mu je poginuo, ujak mu je bio očinska figura