ŠTA DA OČEKUJETE OD ČOVEKA KOJI JE SVOJU VOJSKU PREDAO NATO-u Vučić o izjavama Ponoša: Ja da optužujem svoju zemlju - Ne pada mi na pamet
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić reagovao je na izjave Zdravka Ponoša, rekavši da ne smeju da pisnu onima koji su stvarno krivi, jer su kukavice.
Foto: Printskrin/EPA/ilustracija
- Šta da očekujete od čoveka koji je uništio svoju vojsku, predao je NATO-u. - Kada optužujete Srbiju, problem je u tome što se vaše reči analiziraju na međunarodnom planu, abolirate ubice male Milice i male Sanje i male Bojane koja je bila najmlađe dete koje je ubijeno u Kuršumliji. Svu tu decu ubili su oni koji su protivpravno izvršili agresiju na našu zemlju. Danas, za bilo šta slično vi ćete reći i da prihvatite i pola od toga "to je izdaja", a da ne prihvatite "vi ste odgovorni za bombardovanje". Krivi su neki odavde, zbog čega, zato što su odbili plan u Rambujeu? To je strašno licemerje. Taj mentalitet dodvoravanja, kao najgori oblik muškarca koji ne smeju da kažu ništa šefu na poslu, pa dođu kući i tuku ženu. Dakle, ja da optužujem svoju zemlju - ne pada mi na pamet! Ja njih optužujem što su zakatančili fabrike u Srbiji, 500.000 ljudi u Srbiji je bez posla ostalo, optužujem ih da nisu vodili računa o našoj zemlji. O državi i narodu nisu razmišljali. Pozivam ljude da razmišljaju o našoj državi, jer nemamo rezervnu. Nisu stvari idealne, uvek je lako pronaći razloge zbog kojih ćete da se ljutite. Ali jasno je da je glas za njih glas protiv ove zemlje, protiv vitalnih interesa ove zemlje - naglasio je Vučić o predstojećim izborima.
Preporučujemo
VUČIĆ O ĐILASOVOJ OPOZICIJI: Neću da budem predsednik ukoliko ovi budu vladali
08. 12. 2023. u 09:47
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (40)