RAKOVIĆ: Srbija je trn u oku, posebno sada kada je ekonomski ojačala i kada je počela da vraća samopouzdanje
PREMA rečima istoričara Aleksandra Rakovića, na Srbiju su se mnogi okomili zato što je ekonomski i politički ojačala.
Foto: Printskrin Youtube/ HelmCast
- Srbija je trn u oku, posebno sada kada je ekonomski ojačala i kada je počela da vraća samopouzdanje. Samopouzdanje se vratilo u čitav srpski narod gde god on da živi, to vidimo i u Republici Srpskoj i u Crnoj Gori. Sampouzdanje je u usponu i to nervira sve ove druge u regionu. Oni nemaju odgovor na superiornu politiku Srbije i takođe nemaju odgovor na superiorne ideje koje dolaze iz Srbije. Onda posežu za tim nemoćnim argumentima - uvedite im sankcije, kaznite ih, ali to pokazuje njihovu slabost koje nisu dovoljno svesni - ističe Raković za "Kosovo onlajn".
Raković zaključuje da sve te države koje se udružuju u saveze da bi oslabile poziciju Srbije, kada bi odmaravale snage sa njom u drugom geopolitičkom okruženju i borbi političkih ideja "ne bi imale nikakve šanse".
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)