SAD ČESTITALE SRBIJI: Radujemo se učešću na EXPO 2027. godine u Beogradu
SJEDINjENE Američke Države čestitale su Srbiji na izboru za EXPO 2027. godine.
Bela kuća / Foto AP
- Sjedinjene Američke Države čestitaju gradu Beogradu i Vladi Srbije na pobedi u kandidaturi za domaćina EXPO 2027 na današnjem glasanju na 172. sastanku Generalne skupštine Biroa za međunarodne izložbe (BIE) u Parizu, Francuska.
Iako smo razočarani što EXPO 2027 neće biti održan u Sjedinjenim Državama, ponosni smo na snažan predlog Komiteta za ponude Minesote koji se bavi univerzalnim, pravovremenim temama globalnog zdravlja i održivosti. Zahvalni smo na neumornoj podršci našim šampionima na Kapitol Hilu – naime, senatorki Ejmi Klobučar i delegaciji Kongresa Minesote – i onima širom administracije koji su se pobrinuli da napravimo naš najjači mogući argument.
Odeljenje se raduje učešću na EXPO 2027 i radu sa drugim gradovima i državama SAD zainteresovanim za podnošenje ponuda za domaćinstvo budućeg Svetskog sajma. Takođe se radujemo nastavku rada sa BIE i drugim važnim partnerima uoči EXPO 2025 u Osaki, Japan - navodi se u saopštenju.
Preporučujemo
DO KONAČNE POBEDE! Vučić: Kada smo ujedinjeni, nema te sile koja može da pobedi Srbiju
21. 03. 2026. u 20:07
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (34)