SUVIŠE VOLIM SVOJU ZEMLJU Vučić: Srbijom će vladati oni koji dobiju poverenje naroda

Tatjana Marković

23. 05. 2023. u 20:13

U OBRAĆANjU javnosti, u Dnevniku RTS, Aleksandar Vučić je istakao da priča kao predsednik republike, a ne stranački lider, i da neće ni držati stranački govor na skupu.

СУВИШЕ ВОЛИМ СВОЈУ ЗЕМЉУ Вучић: Србијом ће владати они који добију поверење народа

Foto: printskrin RTS

- Mislim da se obratim Srbiji, sa dugoročnim planom, kao predsednik svih građana, da vidimo kako da izađemo iz ovoga. Da li znate jedno mesto u svetu gde je neko koristio masovnu pucnjavu za demonstracije. Ni od tih koji su protiv nasilja nismo dobili nijedan predlog mere, već samo političke zahteve. Na kraju smo došli do toga da ja podnesem ostavku, i da napravimo prelaznu vladu. Sa mnom nije problem, idemo na referendum - rekao je Vučić.

Dodao je da "U slučaju Vlade, neće dati mandat onome koji će po nalogu spolja da pravi nekakve prelazne vlade."

- Jedini lek za to je da me neko ubije. Drugog leka nema, ja neću da uništim svoju zemlju. Suviše je volim. Ovom zemljom vladaće oni koji dobiju poverenje naroda, a ne to što neko misli da ima podršku neke ambasade ili dela javnosti - istakao je predsednik.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (407)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?