VUČIĆ ODGOVORIO PONOŠU: "Da se oni pitaju, nikada ništa ne bismo dali za Hram"
DALI smo ne samo pet, nego mnogo više miliona za Hram. Ja zato nisam slučajno rekao da ga je ova vlast suštinski uradila - kazao je predsednik Aleksandar Vučić, komentarišući izjavu Zdravka Ponoša, koji je negodovao zbog izdvajanja novca za Hram Svetog Save.
Foto: Printscreen/Prva/Tanjug/Đorđe Tomić
- Što se NATO stručnjaka tiče... Dali smo ne samo pet, nego mnogo više miliona za Hram. Da se oni pitaju, nikada ništa ne bismo dali za Hram. Ja zato nisam slučajno rekao da ga je ova vlast suštinski uradila, da smo dali mnogo više nego svi drugi zajedno. Kažete narodne pare - i ranije su bile narodne pare, pa ih nije bilo. Nije ih bilo jer ste se vi njima obogatili, a za narod nije bilo ništa - ni za crkve ni za stadione, ni za bolnice, ni za pruge... - rekao je Vučić komentarišući izjavu Zdravka Ponoša koji je negodovao zbog izdvajanja novca za Hram Svetog Save i sramnog napada na Srpsku crkvu komentarom "to je ista tarifa za ćutanje crkve i navijača - tarifa je tarifa, profit je profit".
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN GUBI KRIM? U toku je "duboka operacija" - Ukrajina izvodi brz povratak poluostrva nakon 12 godina
ZAPADNI mediji i stručnjaci danima unazad predviđaju da bi se poluostrvo Krim moglo vratiti pod ukrajinsku kontrolu, jer je Ukrajina prekinula ruske linije snabdevanja.
06. 06. 2026. u 08:59 >> 08:59
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (330)