NEMA KRAJA UCENAMA IZ EVROPSKOG PARLAMENTA: Prozivaju nas i zbog gej parade
"EVROPRAJD" nije održan u skladu sa obavezama Srbije prema Evropskoj konvenciji o ljudskim pravima - poručili su u pismu Vladi poslanici Evropskog parlamenta.
Foto: M. Anđela
Kako prenosi RTS, poslanici EP navode da su zabrinuti zbog "sistemske mržnje prema LGBT zajednici", i ističu da taj problem mora da reši Vlada Srbije.
Kako se navodi u pismu, naša zemlja je bila dužna da zaštiti slobodu okupljanja i sve učesnike i ukazuju da će "zabranjenja, pa skraćena šetnja biti prepoznata u narednom izveštaju o Srbiji".
BONUS VIDEO:
TITOVA VILA OD 50 MILIONA DOLARA: Pogledajte kako izgleda jedna od najstarijih vila u Njujorku
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (13)