VULIN ODGOVORIO MILANOVIĆU: Kako se Hrvatska bude odnosila prema Vučiću, tako ćemo mi prema vašim funkcionerima
MINISTAR policije Aleksandar Vulin kaže da je hrvatski predsednik Zoran Milanović potvrdio da je Aleksandar Vučić prvi srpski predsednik koji je zatražio da ode u Jasenovac "da oda poštu ubijenim i poklanim Srbima, Romima i Jevrejima od strane ustaša".
Foto: Tanjug/Ministarstvo odbrane/Darimir Banda
Dodao je da je Milanović potvrdio i da bivši predsednik Srbije Boris Tadić, "koji ne razlikuje Jasenovac od Donje Gradine, takođe laže, baš kao i predsednik Vlade Hrvatske Plenković da je Aleksandar Vučić uradio bilo šta mimo protokola i pravila u međunarodnim odnosima".
- U odnosima među državama, osim protokola postoji i još jedno pravilo, reciprocitet. Sledeći put kada predsednik Aleksandar Vučić zatraži da obiđe Jasenovac, srpska država će pažljivo pratiti ponašanje Hrvatske, pa kako se budete odnosili prema našem predsedniku i mi ćemo tako prema svim vašim funkcionerima. Dok je granica u nadležnosti ministarstva koje ja predvodim, tako će biti - izjavio je ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin, komentarišući navode predsednika Hrvatske Milanovića da je Vučić prvi srpski predsednik koji je zatražio posetu Jasenovcu.
BONUS VIDEO - POSLE TRI DANA BORBE SA VATRENOM STIHIJOM: Srpski piloti vratili se iz Slovenije
Preporučujemo
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 22:56
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (2)