VUČIĆ SA ŠALENBERGOM: "Cenimo angažovanje Austrije na proširenju EU i podršku koju pruža Srbiji na putu ka punopravnom članstvu"

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa saveznim ministrom za evropske i međunarodne poslove Republike Austrije Aleksanderom Šalenbergom.

ВУЧИЋ СА ШАЛЕНБЕРГОМ: Ценимо ангажовање Аустрије на проширењу ЕУ и подршку коју пружа Србији на путу ка пуноправном чланству

Foto: Printskrin buducnostsrbijeav

- Upoznao sam ministra Šalenberga sa aktuelnom situacijom u regionu, a razgovarali smo i o najvažnijim aspektima bilateralne saradnje, evropskim integracijama Srbije, kao i o izazovima sa kojima se suočavaju zemlje Zapadnog Balkana na evropskom putu - objavio je Vučić na svom Instagram profilu uz fotografije sa sastanka.

- Saglasili smo se da još više treba zajednički da radimo na jačanju multilateralizma i rešavanju globalnih izazova današnjice, uz međusobno razumevanje i uvažavanje. Naglasio sam da Srbija ceni angažovanje Austrije na proširenju Evropske unije i podršku koju pruža našoj zemlji na putu ka punopravnom članstvu - saopštio je predsednik Vučić.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

TRIK OD NEKOLIKO SEKUNDI: Kako da bezukusna lubenica bude slađa i sočnija?