DAČIĆ: Referendum o promeni Ustava 16. januara
PREDSEDNIK Skupštine Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da bi referendum o promeni Ustava u oblasti pravosuđa trebalo da bude održan 16. januara.
Foto Dragan Milovanović
Dačić je kazao da do tada treba da se usvoje amandmani, navodeći da bi tekst trebalo da se nađe na sednici parlamenta 30. novembra.
- Trebalo je da bude 29. novembra, ali ja sam hteo da izbegnem taj datum - rekao je Dačić za TV Pink.
Dačić je podsetio na jednu stvar kada je u pitanju referendum, navodeći da za promenu Ustava, odnosno za uspeh referenduma više nije potrebno 50 odsto izašlih od upisanih birača, a to je, kako dodaje, potpisano još 2006. godine.
BONUS VIDEO: PREDSEDNIK Aleksandar Vučić prisustvuje završetku radova na izgradnji fabrike u Novom Sadu
Preporučujemo
SUSRET BIVŠIH U PARIZU: Đukanović i Kurti, ćaskanje dežurnih antisrba
12. 11. 2021. u 12:19
SVE TO JE DRAGAN ĐILAS: Brnabićeva o napadima nakon filma o njemu (VIDEO)
12. 11. 2021. u 11:38
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (1)