ĐORĐE MATIĆ O NAPADU MESIĆA NA VUČIĆA: Imate onaj izraz „drž'te lopova” - Da li ga je on pominjao pre 30 godina?
HRVATSKI pesnik Đorđe Matić reagovao je na napade Stjepana Mesića na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
printksin tviter / detektor laži
- Imate onaj izraz „drž'te lopova”, potpuno je fascinantno da naš bivši predsednik Mesić zamera Aleksandru Vučiću što nije pomenuo Tita! A da li ga je on pominjao pre 30 godina? Prva knjiga mu je bila „Kako smo srušili Jugoslaviju”! - kazao je Matić.
Podsetimo, Stjepan Mesić, bivši hrvatski političar i član Predsedništva SFRJ, masno je slagao kada je rekao da „Vučić nije ni pomenuo Tita” u svom govoru na Samitu nesvrstanih.
- Predsednik Jugoslavije je kazao - verujem da ćemo učiniti veliku uslugu svetu ako jasno i odlučno ukažemo na put koji vodi ka miru, slobodi, jednakosti i miroljubivoj saradnji svih naroda - citirao je Vučić Tita iz govora septembra 1961. godine, što je jasan dokaz da je Mesić slagao.
On je to izjavio za tp. portal, a ovu njegovu neistinu preneo je i beogradski dnevnik „Danas” na svojoj internet stranici.
Preporučujemo
TRI KLjUČNE RAZLIKE: Paralela između tragedija u Švajcarskoj i Srbiji
05. 01. 2026. u 08:39
EKSTREMNE HLADNOĆE U EVROPI I SAD: Do minus 40 stepeni, stotine otkazanih letova
04. 01. 2026. u 23:45
MARIĆ ZAKUCAO BLOKADERE: Oni odu kod Olje Bećković i ne smeju da kažu svoje ime (VIDEO)
04. 01. 2026. u 21:16
TRAMP NACRTAO NOVE METE, PRETI OD AMERIKE DO EVROPE! Šok u Karakasu, potpuni zaokret Madurove potpredsednice
SAD su u subotu u vojnoj akciji u Karakasu otele predsednika Venecuele Nikolasa Madura i njegovu suprugu Siliju Flores, koji su sprovedeni u Gradsku pritvorsku jedinicu u Njujorku, gde će im se suditi po optužnici za krijumčarenje narkotika. Pratimo uživo najnoviji razvoj događaja nakon dramatične američke operacije u Venecueli.
05. 01. 2026. u 08:27 >> 09:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (9)