SRĐA TRIFKOVIĆ O HRVATSKIM PLANOVIMA: Tri tačke na kojima će Zagreb blokirati Srbiju
NEMA političke spremnosti unutar ključnih zemalja EU za proširenje, objasnio je prof. dr Srđa Trifković, istoričar i publicista.
Foto: TV Pink printskrin
- Unutar EU ne postoji čak ni institucioni mehanizam. Trebalo bi da se menja Lisabonski okvir nečim drugim i to bi otvorilo pandorinu kutiju. To niko ne želi da takne - rekao je Srđa Trifković za TV Pink.
Nemačka nas neće u EU i zbog srbofobije o kojoj se ćuti, objašnjava Srđa Trifković.
On dodaje da razlog poljske rusofobije to što "u Nemcima više ne vide ozbiljan narod", a u Rusima prepoznaju veliku silu.
- Poljaci misle da su Nemci neutralizovani - rekao je Srđa Trifković.
On kaže da je Zoran Milanović, kao i svi hrvatski političari, rešen da nikad ne dopusti da Srbija uđe u EU.
- Ako je Slovenija oko trivijalnog pitanja Piranskog zaliva zavlačila Hrvate godinama i praktično predstavljala silu par excellence sa pravom veta za hrvatski ulaz u EU, zamislite tek šta bi Hrvati radili Srbiji ako bi zaista taj proces bio priveden kraju. Tražili bi i levu obalu kod Apatina u skladu sa austrougarskim zemljišnim knjigama i priznanje izmišljenog genocida nad Hrvatima u Kninskoj Krajini i priznanje tzv. agresije... - rekao je profesor.
(Alo)
Preporučujemo
"ZORAN MILANOVIĆ DOBIO KOMPLEKS!" Vulin očitao lekciju Hrvatskoj zbog Orbana
01. 07. 2021. u 22:09
ŠEŠELj O NOVOM NAPADU NA SRBIJU: Neće biti uspešni, zauzeli smo čvrst stav
02. 07. 2021. u 11:17
ZANIMLjIVO OTKRIĆE U RUSKIM ARHIVIMA: Kako su Hitlerovi agenti plaćali Stepinca
03. 07. 2021. u 08:00
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)