Upozorenje ruskog ministra zdravlja: Ovo je prava istina o LEKOVIMA PROTIV MALARIJE
06. 04. 2020. u 19:46
Ističe da se mogu uzimaju samo pod nadzorom lekara
Foto: Depositphotos
LEKOVI protiv malarije dokazali su da su efikasni u lečenju infekcije izazvane korona virusom, ali ne 100 odsto, izjavio je danas ruski ministar zdravlja Mihail Muraško.
- Lekovi protiv malarije su pokazali da su prilično efikasni, ali nisu lekovi koji spašavaju živote u svim situacijama - rekao je Muraško u intervjuu za program Pozner na ruskoj televiziji Kanal jedan.
Prema rečima ruskog ministra zdravlja, razrađeno je više režima primene ovih lekova i drugih antivirusnih lekova.
- U toku su laboratorijska istraživanja koja će ustanoviti koji od ovih lekova može zaustaviti reprodukciju - rekao je Muraško.
Pročitajte još: Otkriće američkih biologa ŠOKIRALO SVET: Snimili "tonove" virusa korona, poslušajte kako zvuči "SMRTONOSNA KOMPOZICIJA"
On je istakao da ti lekovi mogu da se uzimaju samo pod lekarskom kontrolom, da su toksični i da ne mogu da se uzimaju preventive radi.