“Večeras ću se izviniti, ali ne i Dariji”: Voditelj na čije je pitanje zanemela doktorka Kisić Tepavčević odgovorio na optužbe

Novosti Online

22. 04. 2020. u 13:23

Oliver Jakšić rekao da nije imao nameru da uvredi doktorku pitanjem zbog kog se podigla velika buka na društvenim mrežama

“Вечерас ћу се извинити, али не и Дарији”: Водитељ на чије је питање занемела докторка Кисић Тепавчевић одговорио на оптужбе

Foto: Printscreen

Nakon emitovanja emisije “Fokus” na televiziji B92, u kojoj je gost bila doktorka Darija Kisić Tepavčević, podigla se velika prašina zbog pitanja koje joj je postavio voditelj Oliver Jakšić, a koje je u brojnim komentarima na društvenim mrežama okarakterisano kao uvredljivo i seksističko.



- Hoću da Vas pitam kako je pala odluka da jedna dama ode u Niš uz ministra Nedimovića kada je najteže? Mnogi se pitaju zar to nije mogao da bude neko drugi, ali muškog pola? Naravno, uz svo poštovanje damama vezano za rodnu ravnopravnost i tako dalje, ali ovo je najbliže ratnom stanju, pa Vas pitam, na liniju fronta je otišla jedna žena", glasi pitanje koje je voditelj "Fokusa" uputio doktorki Dariji Kisić Tepavčević


Voditelj navodi da njegova namera nije bila da uvredi bilo koga, već da istakne ulogu žena u celoj situaciji.


- Nisam želeo da je uvredim, niti sam je uvredio. Ona je bila zatečena pitanjem, ali nije uvređena. Snimili smo emisiju ranije, danas neće ići uživo, tako da sam se ja u tom uvodnom delu osvrnuo na tu priču. Nisam želeo da je uvredim, to nije bila ideja. Nisam želeo da narod pomisli da imam nekakvih negativnih stavova prema ženama. Naprotiv, ideja je bila da se istakne značaj, pre svega pripadnica ženskog pola koje su u prvim borbenim redovima. To je bila ideja. Sve drugo je pogrešno protumačeno - izjavio je Jakšić i dodao:


- Vidim da su se pojavila i poređenja na društvenim mrežama sa Milunkom Savić, što i jeste pozitivno poređenje. Sve sam to i ja mislio, u pozitivnom smislu naravno. Nisam mislio ništa negativno. To je bila ideja – da se na takav način istakne uloga žena u svemu ovome. Mislim da je Darijin odgovor doveo do toga da se to pitanje protumači kao seksističko. Moja ideja zaista nije bila takva - rekao je za portal Nova.rs, a na pitanje da li će se u emisiji “Fokus” izviniti ženama zbog svoje izjave, Jakšić odgovara potvrdno.


- Večeras ću se izviniti u uvodom delu. Ukoliko sam bilo koga uvredio na bilo koji način – izviniću se u emisiji. Iz toga sam izuzeo Dariju Kisić, jer ona nije bila uvređena - zaključio je Jakšić.


(informer.rs)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (16)

dragan

22.04.2020. 14:31

@Ap0qalypto - Da si odgledao emisiju znao bi da nije zanemela. Ali ajde da pljunemo doktorku Kisic, to je veoma popularno sada

Божидар Новаковић

22.04.2020. 13:59

Gospodin novinar smatra da čotaoci treba da znaju šta su bile njegove namere u njegovom tekstu čime priznaje da je loš novinar jer ne ume precizno da izrazi svoje namere nego čitaoci treba da vračaju u bob šta je pisac hteo da kaže.Uzgred, gospodin novinar je I nepismen jer u tekstu koristi reč koja ne postoji a to je" SVO". Postoji sve, sva I svi.

Loki

22.04.2020. 14:09

Kako si ti, Jakšiću, uopšte primljen da budeš voditelj?! Al ovo ne mislim kao uvredu već kao kompliment.

levcanin

22.04.2020. 14:20

Kaze da ce se izviniti zenama,Dariji nece. Sta je onda Darija? Iz blata se neizlazi cist.

Заиста

22.04.2020. 14:28

Оно када желиш да "објасниш своју мудрост" па се још више закопаш!

zix

22.04.2020. 14:33

Ne vidim nikakvu uvredu. Naprotiv, mislim da je želeo da istakne značaj i hrabrost žena u teškim situacijama, rame uz rame sa muškarcima.

Јабре

22.04.2020. 14:35

Не знам да ли је превише за очекивати од професионалаца да знају да се изразе и познавање граматике.

Milan

22.04.2020. 14:48

Pratim Jakšićeve emisije koje su veoma informativne i zamimljive. Mislim da je sporno pitanje bilo, možda, formulisano na jedan ne baš najsrećniji način, ali da nije postojala bilo kakva loša namera. Dešava se i ne treba odmah osuti po čoveku drvlje i kamenje.

Александар

23.04.2020. 00:03

@Alex - И ја се то питам читајући нпр. твој назови "komentar".

PG-CG

22.04.2020. 15:26

Darija kao Milunka... Da, da, samo što heroina Milunka nije išla triput dnevno kod frizera i kozmetičara...

Bojan B

22.04.2020. 16:01

nije covek hteo da ponizi zenski rod sve je izaslo iz konteksta...dobar je novinar i idemo dalje

m agister

23.04.2020. 00:07

koje trošenje energije na ženske komplekse niže vrednosti. Ja tokodje mislim da je ženama mesto sa decom a ne da nose pantalone,idu u ratove i glume policajce.

Zoka

26.04.2020. 11:35

Toliko muškaraca ima nesposobnih, da su nephodne sposobne žene. Čestitam Dariji za hrabrost, u svakom smislu. A novinara neka je sramota na ovom pitanju i njegovoj glupoj i ponižavajućoj kostataciji..