ULOGU DOBILA PREKO FEJSA: Priznanje publike Gorici Popović za lik Stojanke u filmu Kozje uši
31. 08. 2017. u 06:52
Gorica Popović proglašena za najpopularniju glumicu na niškim susretima
ZA ulogu Stojanke u filmu "Kozje uši" Marka Kostića glumica Gorica Popović proglašena je, po glasovima publike, za najbolju glumicu šeste večeri Festivala glumačkih ostvarenja u Nišu. Ujedno, Gorica je dobila ubedljivo najviše glasova od svih glumaca večeri pa je samim tim i najpopularnija glumica ovogodišnjih Filmskih susreta.
Publika sa Letnje pozornice u niškoj Tvrđavi je za glumce večeri proglašavala i Nebojšu Glogovca, Vojina Ćetkovića, Nebojšu Milovanovića, Igora Đorđevića i Petra Strugara, ali ih je Gorica sve nadmašila.
- Ova uloga mi je bila veoma zanimljiva, jer u našoj kinematografiji su retke složene uloge žena u godinama. Ovu ulogu su mi ponudli preko društvenih mreža, tako da mogu da kažem da sam preko "Fejsbuka" dobila ulogu. Srećna sam što sam je tumačila, jer je Stojanka jedna inspirativna, realna i plemenita žena pa možete svašta da tu pronađete i igrate. Lepo smo sarađivali tokom snimanja. Svuda gde se prikazuje, ovaj film izaziva veoma tople i lepe emocije jer publika prepoznaje priču bez obzira na to koliko je ona komplikovana. To je i triler i melodrama i komedija, svega tu ima. Produkcija nije bila skupa, ali baš mi se to dopada što bez pretenzija priča o suštinskim, životnim stvarima - kaže Gorica.
Dobitnica je dodala da je film sniman pre dve godine i to u okolini Bele Crkve. U njemu glumi na dijalektu stanovništva koje živi oko Deliblatske peščare, ali priznaje da joj nije bilo teško da se prilagodi:
- Nikada ranije nisam bila u Beloj Crkvi, što je čudno, ali preko Dunava, na Srebrnom jezeru imam svoj drugi dom i slušala sam kako govore ljudi. Primetila sam da je dijalekt isti kao šumadijski, a ja sam iz Kragujevca. Inače, volim dijalekte i lepo se snalazim u tome.
POKLON ĆETKOVIĆU
DRAŽ ovog festivala je druženje glumaca i publike, pa su Nišlije preplavile društevne mreže sa "selfijima". Leskovački umetnik Siniša Dimitrijević otišao je korak dalje pa je glumcu Vojinu Ćetkoviću poklonio portret, ulje na platnu. Glumac je bio oduševljen ovim gestom.
.jpg)
- Prošle godine sam naslikao Slobodu Mićalović, ali sam morao da ispoštujem našeg leskovačkog zeta na koga smo veoma ponosni - kaže Dimitrijević.
VRAĆEN SJAJ
AMBIJENT Letnje pozornice je obnovljen, a filmove je publika pratila preko vrhunske tehnike. Takođe, veliki broj glumaca se poklonio publici, što je posebna draž festivala. Pored domaćih glumaca i fimskih radnika, ugostili smo i ruskog glumca Aleksandra Galibina koji ima zapaženu ulogu u seriji "Senke nad Balkanom". Njemu smo uručili specijalno priznanje koje se uručuje inostranim glumcima za doprinos umetnosti glume u svetskom filmu - kaže Srđan Savić, direktor Niškog kulturnog centra koji je organizator festivala.
PROČITAJTE JOŠ: