STOLICE
NA kojoj stolici sedi Srbija? Pitanje je koje je u prvi plan gurnuo šef hrvatske diplomatije Gordan Grlić-Radman.
Novosti
Traži da odaberemo na kojoj ćemo stolici sedeti? Za razliku od "lepe njihove" koju izgleda da žulja NATO-EU stolica i zbog koje više ne moraju da razmišljaju svojom glavom, niti da vode bilo kakvu suverenu politiku, mi smo ostali verni svojoj - srpskoj stolici.
Naša država je neutralna i neće ulaziti u NATO. Odavno smo u čekaonici za EU stolicu, ali su zaposleni na šalteru za prijem novih članova na podužoj pauzi sa velikom neizvesnošću da li će se uopšte vraćati na posao. Dok strpljivo čekamo svoj red mi ne sedimo besposleni i gladni. Ne čekamo da nam iz Brisela stigne neka socijalna pomoć, nego pokušavamo da jačamo svoju ekonomiju. Kako nam ide? Veoma dobro! Ne mora u to da vas ubeđuju političari, dovoljno je čitati zvaničnu statistiku, ali i pratiti nervozu i ljubomoru koju je pokazao ministar sa dva prezimena.
Brojke kažu da je Srbija za deset godina više nego duplirala svoje bogatstvo, pa nam je bruto društveni proizvod 70 milijardi evra. U ponedeljak, u Londonu, na skupu Evropske banke za obnovu i razvoj, posvećenom ulaganju u Zapadni Balkan konstatovano je da dve trećine svih investicija u ovaj region završi u Srbiji. Puteve i pruge vidimo sami.
Vidimo i fabrike, a baš jednu je juče, u okolini Beograda, otvorila multinacionalka - "Nestle". Da, kompanija sa Zapada! Ali to nije sve. U Srbiju po drugi put dolazi kineski predsednik Si Đinping da ojača čelično prijateljstvo, pozlaćeno fantastičnom saradnjom na svim poljima, pogotovo u ekonomiji.
Dok Grlić-Radmanova Evropa ekonomski stagnira, o čemu svedoče sve radikalniji protesti poljoprivrednika, kao temelja blagostanja svakog društva, naša država sa Kinezima realizuje sporazum o slobodnoj trgovini. Kroz njega, kao i kroz slične aranžmane sa UAE, Južnom Korejom i Egiptom, tražimo alternative kako bismo zadržali privredni rast. I dobro nam ide. U 2023. rasli smo dva i po puta brže nego ekonomija EU. Je li dovoljno, nije! Mora da se radi! I ne može da se sedi na stolici!
Preporučujemo
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)