PLJAČKALI HRAMOVE SPC: Uhapšen muškarac, dve žene i maloletnik zbog sumnje da su krali novac iz crkvi
MUP Srbije razotkrio je grupu koja je širom države pljačkala hramove Srpske pravoslavne crkve,, a među kojima je I jedan maloletnik, star samo 16 godina.
Foto AP
Slobode su lišeni T. N. (25), iz Surdlulice, dve žene - S. M. (22) i A. D (42), kao i šesnaestogodišnjak iz Aleksinca. Oni se terete da su tokom ove godine pokrali crkve u okolini Zaječara, Knjaževca, Boljevca, Niša, Niške Banje i okoline Doljevca.
Njih četvoro su, kako se sumnja, pokušali da obiju kutiju sa novčanim prilozima u Sabornoj crkvi rođenja Presvete Bogorodice u Zaječaru i u manastiru Sveti Nikola u Kuršumliji.
Takođe se sumnjiče da su u buticima u Nišu od dve prodavačice ukrali novčanike sa novcem i dokumentima, pa će protiv njih, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Nišu, biti podneta krivična prijava za dva krivična dela krađe.
VUČIĆEVO UPOZORENjE UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: Evropa mora da shvati, Amerika se nikad više neće vratiti
IZJAVA predsednika Srbije Aleksandra Vučića, u kojoj upozorava da Evropska unija mora da se suoči sa činjenicom da se Sjedinjene Američke Države nikada neće vratiti starom modelu odnosa sa Evropom, objavljena je kao udarna vest na naslovnoj strani svetskog izdanja ruskog portala Sputnjik, kao i na ruskoj agenciji RIA Novosti.
27. 01. 2026. u 07:44
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (0)