EVO ZAŠTO JE UMIROVLJEN VLADIKA ATANASIJE: Uvek je nosio "kragnu" oko vrata, posledica teške povrede vratnih pršljenova
UMIROVLjENI vladika Atanasije Jevtić preminuo je danas u Trebinjskoj bolnici nakon teške borbe sa virusom korona.
Foto: Printscreen
Njemu se stanje pogoršalo pre dva dana, nakon čega je priključen na respirator zbog obostrane upale pluća.
Vladika Atanasije je bio jedan od najznačajnijih teologa i autor velikog broja radova i knjiga, kao i prevoda najvažnijih dela pravoslavne misli.
On je bio aktivan u svim poslovima koji su se ticali njegove episkopije, pa je 1998. godine teško povredio vratne pršljenove tokom popravke krova.
Nakon toga vladika je zamolio Sabor Episkopa za razrešenje od arhipastirskih dužnosti.
Na septembarskom zasedanju 1999. godine usvojena mu je ostavka na aktivno upravljanje Eparhijom zahumsko hercegovačkom, a sam je ostao da boravi u manastiru Tvrdoš kraj Trebinja.
Nakon dolaska NATO trupa na Kosmet dosta vremena je provodio tamo, a zbog povrede je gotovo uvek nosio "kragnu" koja mu je imobilisala vrat.
Preporučujemo
EPISKOP ATANASIJE U TEŠKOM STANjU: Na kiseoniku je, ima upalu oba plućna krila
02. 03. 2021. u 12:55
VUČIĆEVO UPOZORENjE UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: Evropa mora da shvati, Amerika se nikad više neće vratiti
IZJAVA predsednika Srbije Aleksandra Vučića, u kojoj upozorava da Evropska unija mora da se suoči sa činjenicom da se Sjedinjene Američke Države nikada neće vratiti starom modelu odnosa sa Evropom, objavljena je kao udarna vest na naslovnoj strani svetskog izdanja ruskog portala Sputnjik, kao i na ruskoj agenciji RIA Novosti.
27. 01. 2026. u 07:44
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (0)