"NE TREBA MI NOVAC, VEĆ PUN STADION I BUČNI NAVIJAČI!" Edin DŽeko o dolasku u Šalke
Jedan od najboljih fudbalera iz Bosne i Hercegovine, Edin Džeko, otkrio je u intervju za Bild kako je došao u Šalke.
FOTO: Tanjug/AP/Heinz-Peter Bader
Nije igrao u Fiorentini, pa se sam ponudio Šalkeu.
„Posle ručka sedeo sam sam u sobi i razmišljao: „Šta da radim? Šta želim“? I odgovor mi se sam javio – pun stadion sa bučnim navijačima. Klub koji bi mi vratio strast. Odjednom, Šalke mi je pao na pamet. Istog trenutka sam uzeo telefon i poslao poruku Nikoli Katiću sa pitanjem da li im je potreban napadač“, pričao je Džeko za Bild.
Priča je od tog momenta krenula.
„Nikola me pozvao i pitao da li da me poveže sa trenerom. Rekao sam – vrlo rado. I od tog trenutka sve je počelo da dolazi na svoje mesto“.
Objasnio je Džeko da njegov dolazak u Šalke nije imao nikakve veze sa novcem.
„Imao sam daleko unosnije ponude. Ali, to nije bilo ono što sam tražio“.
Šalke je danas lider Cvajte, a Džeko je od dolaska dao četiri gola uz tri asistencije na pet utakmica.
„Šalke je oduvek bio veliki klub, koji po mom mišljenju pripada Bundesligi“, zaključio je Edin Džeko.
BONUS VIDEO: MADRID ČEKAO I DOČEKAO: Kilijan Embape konačno Realov
Preporučujemo
PRAVEDNO? Ko će platiti uništene stolice na derbiju? Šteta veća od 150.000 evra
25. 02. 2026. u 15:59
PARTIZANU NIJE VALjAO: Janisa Karabeljova hvale u Malmeu na sav glas!
24. 02. 2026. u 13:15
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAVIJAČI U ČETIRI UJUTRU ČEKALI SELEKTORA DA SE OBRAČUNAJU! Haos zbog ispadanja sa Mundijala (VIDEO)
Reprezentacija Južne Koreje doživela je neuspeh na Mundijalu pošto nije prošla grupu, što je razbesnelo njihove navijače.
30. 06. 2026. u 15:24
"DRAGO MI JE ŠTO JE IRAN ISPAO SA MUNDIJALA!" Američki sekretar Malin ne krije zadovoljstvo
Američki sekretar za unutrašnju bezbednost Markvejn Malin izjavio je da mu je drago što je reprezentacija Irana eliminisana sa Svetskog prvenstva u fudbalu i da je veoma sretan što su otišli.
30. 06. 2026. u 11:51
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)