POSLEDNJA ČUVARKA VLAŠKOG NASLEĐA: Baka Stana peva čuvene pesme bez reči, poslušajte zvuke ljubavi i tuge (VIDEO)
STANA Milovanović je poslednja čuvarka drevne tradicije - ona i dalje peva pesme bez reči, koje su se nekada čule u svakom selu vlaškog kraja.
Foto: Novosti
Te pesme radosti, tuge i okrepljenja, danas se retko čuju. Stariji su umrli, a Stana nema koga da nauči, pošto njena ćerka ne želi da uči vlaško pevanje.
Šta je baka Stanina najveća želja, i zašto se nikada neće ispuniti, ali i kako zvuči tradicionalna vlaška pesma lu-lu lu-lu pogledajte u najnovijoj epizodi emisije "5 minuta sa".
Preporučujemo
STIGLA JE PROMENA I NEĆE VAM SE SVIDETI: Vremenska prognoza za sredu, 24. decembar
24. 12. 2025. u 00:00
NAJNOVIJI PODACI RGZ: Za upis bespravnih objekata pristiglo više od 370.000 prijava
23. 12. 2025. u 22:18
SPREMITE SE ZA KIŠNU NOĆ Hitno se oglasio RHMZ: Ovi delovi Srbije prvi na udaru (FOTO)
23. 12. 2025. u 22:10
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
AMERIKANAC JASAN: "Ukrajinci, privatno, priznaju da će izgubiti Donjeck, ali..."
POTPREDSEDNIH SAD Džej Di Vens izjavio je danas da su teritorijalna pitanja ključna tačka sporenja u pregovorima.
22. 12. 2025. u 19:29
Komentari (0)