VREME JE DA SE PREKINE POST DUG SKORO 20 GODINA: Češka ima kvalitet potreban da se plasira na Svetsko prvenstvo
ČEŠKA reprezentacija kvalifikacije za Svetsko prvenstvo otvara pred svojim navijačima na "Malšovička areni" gde će od 20.45 dočekati Farska Ostrva.
FOTO: Tanjug/AP
Česi su poslednji put na Svetskom prvenstvu nastupili 2006. godine što im je najduži "post" u istoriji, a pored toga nisu imali dobar nastup na Euru i orni su da na to brzo zaborave i okrenu "nov list".
Žreb na početku kvaliifkacija teško da je mogao biti bolji, za rivale imaju Farska Ostrva i Gibraltar, tako da navijači, kao i svi u savezu, očekuju da sa maksimalnih šest bodova završe ovu reprezentativnu pauzu.
Znatno su kvalitetniji od Farskih Ostrva koji tradicionalno nisu opasnost u kvalifikacijama za velika takmičenja i često su služili kao protivnik za "pojačavanje" gol-razlike svojim rivalima.
To možda ove godine neće biti slučaj jer su u grupi "L" timovi poput Gibratlara i Crne Gore sa kojima se mogu nositi, ali protiv Češke ne verujemo da je to slučaj.
Kratko i jasno, očekujemo rutinski trijumf čete Ivana Hašeka.
NAŠ TIP: 1&3-5 (kvota 1,90)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA
DA LI JE MOGUĆE? Iran se povlači sa Svetskog prvenstva u fudbalu?! Evo ko će ga zameniti!
Najnovije vesti vezane za rat koji je otpočeo na Bliskom istoku, a napad na Iran bio je okidač za to, tiču se Svetskog prvenstva u fudbalu čiji su domaćin i Sjedinjene Američke Države.
28. 02. 2026. u 22:46 >> 23:00
"ZELENSKI, MOLIMO TE, VRATI GA SA FRONTA!" Ukrajina u šoku, nasilno mobilisan svetski šampion i odmah poslat u JURIŠNIKE
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i potez koji ima veze sa sportom.
28. 02. 2026. u 21:19
DRAMA! Košarkaši Partizana "zarobljeni" u Dubaiju
Najnovije vesti iz KK Partizan vezane su za rat koji je danas otpočeo, a konkretno za Dubai na koji je napad izvršio Iran, nakon što su ga napali Izrael i Sjedinjene Američke Države.
28. 02. 2026. u 17:51
Komentari (0)