PREMIJERLIGAŠKA BORBA ZA OPSTANAK: Ukoliko gosti ne slave, vrlo verovatno ispadaju iz elite
U 30. kolu egipatske Premijer lige gledaćemo derbi donjeg doma kada Farko bude gostio El Dahleju (15.00).
FOTO: A. Ilić
Ovo je duel timova koji se muče tokom čitave sezone i nalaze se u borbi za opstanak. Farko je nakon 29 odigranih utakmica prvi tim iznad crte sa 26 osvojenih poena, što je za tri više od Baladijata koji se nalazi u zoni ispadanja.
Farko je za sada ostvario samo pet pobeda, ali ono što ga drži u "sigurnoj luci" su remiji kojih je odigrao čak 11, najviše u Premijer ligi i zbog njih se nalazi iznad crte.
Sa druge strane, u dosta lošijoj situaciji je El Dahleja koja je zacementirana za dno tabele. Upisala je mizerne tri pobede na 29 odigranih utakmica i zaostaje čak sedam bodova za današnjim rivalom, a s obzirom na to da su do kraja ostala da se odigraju još četiri kola posle ovog sve sem trijumfa bi joj večeras znatno umanjilo šanse za opstankom koje su i ovako niske.
Zanimljiva stvar vezana za ove timove je da su odigrali tri međusobna duela u istoriji i da je svaki od njih završavan nerešenim rezultatom.
Odlučili smo da verujemo tradiciji, pa tipujemo "iks" na poluvremenu ili kraju meča.
NAŠ TIP: |XvX (kvota 1,63)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA
ZAPAD U ŠOKU! Cela Rusija slavi, ovo je čekala od 2022!
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je bila na meti mnogobrojnih sankcija. Dobar deo njih se odnosio i, još uvek, odnosi se na sport, ali... stvari se menjaju. I to više ne polako.
02. 02. 2026. u 15:29
ZBOG OVOGA JE NOVAK ĐOKOVIĆ IZGUBIO AUSTRALIJAN OPEN! Otkriveni najnoviji detalji sa finala u Melburnu o kojima je Srbin ćutao
OSTAO je Novak Đoković bez trofeja u Australiji, ali više od poraza ga nerviraju zdravstveni problemi koji mu se – kako kaže – ponavljaju.
02. 02. 2026. u 11:24
RASULO KAKVO HRVATSKA NE PAMTI! I Hrvati reagovali zbog Tompsona: "Plenković nije normalan, ovo je državni udar"
Najveća opoziciona stranka u Hrvatskoj, Socijaldemokratska partija (SDP) oštro je danas kritikovala premijera Andreja Plenkoviča zbog odluke da Vlada Hrvatske preuzme organizaciju dočeka bronzanih hrvatskih rukometaša na zagrebačkom glavnom trgu ocenivši da je reč o "državnom udaru" na lokalnu samoupravu.
02. 02. 2026. u 14:45
Komentari (0)