RAZVOJ LOVSTVA U PLANDIŠTU: Uz pomoć Pokrajine LU „Brzava“ kupuje uređaj za noćno osmatranje
LOVAČKO udruženje „Brzava“ iz Plandišta dobilo je od Pokrajinskog sekretarijata za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo sredstva za kupovinu uređaja za noćno osmatranje, koje će unaprediti lovstvo u toj južnobanatskoj opštini.
Foto: J. J. Baljak
Ukupna vrednost ove optike je 234.000 dinara, od čega je pokrajina obezbedila 200.000, a lovačko udruženje preostalih 34.000 dinara.
- Ovaj uređaj je zaista neophodan za naš dalji rad, jer ćemo uz pomoć njega lakše moći da pratimo brojno stanje divljači, migracije i priraštaj, kao i da vodimo evidencije i praćenje populacije sve vrste divljači na teritoriji našeg lovišta – rekao je predsednik „Brzave“ Rade Brdar.
Pokrajina je, inače, za ove namene ukupno izdvojila 25 miliona dinara, koji su raspodeljeni na 90 lovačkih udruženja i organizacija.
Preporučujemo
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
DA LI JE TRAMP ZASPAO USRED SASTANKA? "Ne! Pogledajte, bilo je prilično dosadno!" (VIDEO)
DA LI je zaspao ili mu je samo bilo dosadno? Za američkog predsednika Donalda Trampa, sve je u oku posmatrača, kaže on.
30. 01. 2026. u 10:24
Komentari (0)