ODLIČNO ODRAĐEN POSAO: U Majdanpeku vakcinisana petina stanovništva
OD početka imunizacije do danas u opštini Majdanpek vakcinu protiv virusa korona primilo je nešto više od 4.000 ljudi, a revakcinisano je oko 2.000 stanovnika ove opštine.
Foto: S. M. Jovanović
Do sada su mobilne ekipe za vakcinaciju majdanpečkog Doma zdravlja “Dr Veroljub Cakić” kroz kućne posete vakcinisale tridesetak nepokretnih osoba.
Odziv građana za imunizaciju je, ističu u Štabu za vanredne situacije, solidan, a mogao bi i da bude bolji ukoliko se otvore vakcinalni punktovi i van zdravstvene ustanove u Majdanpeku, Donjem Milanovcu i Rudnoj Glavi, što je, po rečima direktora Doma zdravlja, dr Dragana Fudulovića, moguće učiniti u kratkom roku ukoliko se budu obezbedile dovoljne količine vakcina.
U opštini Majdanpek prošle nedelje nije bilo vakcinacije prvom dozom vakcine, već samo revakcinacije, a za naredni period najavljena je i prva isporuka ruske vakcine Sputnjik V, kao i dodatne isporuke vakcine kineskog proizvođača Sinofarm i Fajzer-Biontek vakcine.
U ovoj opštini virus korona je, prema poslednjim podacima, potvrđen laboratorijskim analizama kod još 17 Majdanpečana, pa je trenutno aktivno zaraženih trenutno 104. Među obolelima su i deca i mladi, ali i čitave porodice, radno aktivno stanovništvo i penzioneri.
Zbog teške kliničke slike van Majdanpeka je u tercijarnim kovid bolnicama hospitalizovano deset pacijenata, a nakon otpusta na kućnom lečenju je osam bolesnika.
Virusom korona je od početka epidemije do danas bilo zaraženo 1.030 osoba u opštini Majdanpek, oporavile su se 892, ali su nažalost bitku sa kovidom izgubila 34 pacijenta.
Preporučujemo
U VRANjU SUTRA ZASEDA GRADSKO VEĆE: Usklađenost planiranih i realizovanih aktivnosti
16. 12. 2025. u 14:58
NIKO IZ SRBIJE NEĆE IĆI U BRISEL PRVI PUT U 14 GODINA Vučić: Štitim interese naše zemlje, sprema se veliki sukob
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da sutra neće otići u Brisel na samit EU-Zapadni Balkan jer smatra da mora da štiti interese Srbije i dodao da će Srbija svakako nastaviti evropskim putem.
16. 12. 2025. u 19:58
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"Sinovi i kćeri nacije, spremite se za BORBU, Ruska tvrda MOĆ raste!" General uputio alarmantno upozorenje
RIZIK da bi Rusija mogla da napadne Veliku Britaniju raste, a "sinovi i kćeri" nacije moraju biti spremni za borbu, rekao je komandant britanskih oružanih snaga.
16. 12. 2025. u 11:42
Komentari (0)