EPIDEMIJA U ŠAPCU: Registrovano još 48 novih slučajeva zaraze, počinje revakcinacija građana
NA PODRUČJU grada Šapca u poslednja 24 sata zabeleženo je 48 novih slučajeva zaraze korona virusom, saopšteno je na sednici Gradskog štaba za vanredne situacije.
Foto: V.M.
Do sada je vakcinu protiv korona virusa primilo 6.578 osoba. Juče je na vakcinalnom punktu u sali Ekonomske škole vakcinisano 716 sugrađana. Sutra je planirano vakcinisanje sugrađana drugom dozom “Fajzerove” vakcine. Članovi štaba poručuju da vakcina ima dovoljno za građane koji su se prijavili preko portala eUprave i kol centra.
U Opštoj bolnici hospitalizovano su 124 pacijenta. U respiratornoj jedinici nalazi se 9 pacijenata, od čega je 5 intubiranih.
U Gerontološkom centru tokom proteklog dana nije bilo novodijagnostikovanih kovid 19 pozitivnih korisnika. Jedan kovid pozitivan korisnik je preminuo u bolnici, a jedan u Gerontološkom centru.
Danas je počelo pi-si-ar testiranje većine korisnika koji se nalaze u novoj zgradi. Planirano je da za dva dana svi korisnici u tom objektu budu testirani.
Preporučujemo
POJAČANI MEDICINSKI TIMOVI: Veliko interesovanje za vakcinaciju u gradu na Savi
21. 01. 2021. u 20:42
VUČIĆEVO UPOZORENjE UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: Evropa mora da shvati, Amerika se nikad više neće vratiti
IZJAVA predsednika Srbije Aleksandra Vučića, u kojoj upozorava da Evropska unija mora da se suoči sa činjenicom da se Sjedinjene Američke Države nikada neće vratiti starom modelu odnosa sa Evropom, objavljena je kao udarna vest na naslovnoj strani svetskog izdanja ruskog portala Sputnjik, kao i na ruskoj agenciji RIA Novosti.
27. 01. 2026. u 07:44
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (0)