NOVA POSTAVKA U VRANJANSKOM NARODNOM MUZEJU: Izložba fotografija „Spavači“
U Galeriji Narodnog muzeja u Vranju ljubitelji umetničke fotografije mogu od sutra 16. decembra pogledati izložbu fotografija „Spavači“ Danice Trajković, fotografa iz Gnjilana koja živi i radi u Beogradu.
Foto: Danica Trajković
Izložbu fotografija “Spavači“ čini serija serija od 22 vrhunske digitalne crno-bele fotografije nastale tokom protekle dve godine.
Autorka uglavnom beleži pojedince zatečene u trenutku kratkog predaha ili prinudnog odmora, i neretko utonule u san.
Danica Trajković rođena je 1988. godine u Gnjilanu. Odrasla je u Kosovskoj Kamenici a živi i radi u Grockoj. Svojim fotografijama želi posmatraču da prenese momenat, lepotu i emociju viđenu kroz objektiv.
Motivaciju pronalazi u ljudima iz okruženja, njihovoj energiji i osećanjima. Najviše je zanima dokumentarna i koncertna fotografija a trenuto se bavi istraživanjem konceptualne umetničke fotografije.
Autorske dokumentarne fotografije objavljivane su u raznim štampanim i elektronskim medijima. Fotografiše na muzičkim festivalima i mnogobrojnim koncertima domaćih i stranih muzičara kao fotoreporter portala ’’Rokpokret’’ i ’’Metal portal’’. Zvaničan fotograf međunarodnog projekta Wom Com u periodu oktobar 2017 – februar 2019. Fotograf inventara i pripreme stalne postavke Legata Aleksandra Kostića u Grockoj. Od 2018. Učestvuje u organizaciji najmasovnijije fotografske manifestacije u zemlji “’Beogradski mesec fotografije“ kao PR asistent.
Izložba će trajati do 25. decembra 2020. godine. Podsećamo da Galerija Narodnog muzeja Vranje radi svakog dana od 8 do 16 sati, nije otvorena za posetioce vikendom.
U cilju sprečavanja zaražavanja KOVID-19 apeluje se na sve posetioce Galerije Narodnog muzeja Vranje da nose maske prilikom boravka u Izložbenom salonu, da dezinfikuju ruke na ulazu, drže rastojanje od dva metra i, u slučaju potrebe, u skladu sa preporukom osoblja Galerije, sačekaju svoj red za obilazak izložbe ukoliko je u Galeriji veći od 5 posetilaca.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)