NEĆE KAMENOLOM: Peticiju za očuvanje Babe potpisalo 2.720 Paraćinaca
NEFORMALNA grupa građana "Odbranimo planinu Babu, Planu i Lešje", predala je staroj opštinskoj vlasti - dan pre konstituisanja novog saziva Skupštine opštine, peticiju sa 2.720 potpisa građana protiv izgradnje još jednog rudnika na Babi.
Foto Z.Rašić
Dragan Ristić, žitelj Plane i jedan od inicijatora akcije, ističe da je toliki broj potpisa podrške prikupljen za samo sedam dana.
- Gotovo svi građani s kojima smo kontaktirali potpisali su, pa smo peticiju predali opštinskim službama i očekujemo da one reaguju u skladu sa voljom naroda - kazao je Ristić. On je naglasio da će prikupljanje potpisa biti nastavljeno jer mnogi nisu fizički stigli da potpišu, te da je "volja naroda" jasna, a to je da ne žele na rastojanju od samo jednog kilometra treći kamenolom na planini u čijoj blizini žive. Već prethodna dva donela su dosta nevolja.
Potpisivanje peticije počelo je kod manastira Pokrova Presvete Bogorodice u Lešju budući da je lokacija budućeg kamenoloma samo 500 metara od te svetinje. Stanovnici sela u okolini Babe smatraju da bi novi rudnik naneo štetu prirodi, poljoprivredi, te da bi posebno - zbog detonacija, bile ugrožene vode. Tvrde da je investitor, "Kruševacput" iz Kruševca, počeo pripremne radove iako nije donet Plan detaljne regulacije za to područje.
STOJE MAŠINE INVESTITORA
NA gradilištu budućeg kamenoloma nema radova poslednjih desetak dana, kažu građani koji su predali peticiju. Dovezene su mašine i one tu stoje, a potpisnici se nadaju da radova neće ni biti i da će Baba ostati planinarima i paraglajderistima.
Preporučujemo
LEPOTA KOJA ZAUSTAVLjA DAH: Prirodni dragulji Despotovca turistička atrakcija
17. 08. 2020. u 18:00
HUMANI MARATON VLADANA VUGDELIJE – Paraćinac prešao prvih deset kilometara za Miu
04. 09. 2020. u 13:46
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)