160 DECE IZ DIJASPORE NA KAMPU U ARILJU: Trajna veza sa svojim narodom
Sportsko - obrazovni kamp, u kojem učestvuje više od 160 dece srpskog porekla iz Švedske, Češke, Austrije, Italije, Severne Makedonije, Republike Srpske, Crne Gore i Srbije, otvoren je u Arilju.
Vlada Srbije
- Cilj ovakvih kampova je da mladi koji žive van matice ne zaborave srpski jezik i kulturu, da grade zajedništvo i da sa ponosom nose svoje poreklo. Kroz raznovrstan program kamp će obuhvatiti sportske aktivnosti, predavanja o srpskoj istoriji, kulturi i kulturnim znamenitostima. Sve to ima za cilj da mladi učesnici steknu znanja i iskustva koja će ih trajno povezati sa svojim narodom – rekao je ministar bez portfelja u Vladi Republike Srbije zadužen za koordinaciju aktivnosti u oblasti odnosa sa dijasporom Đorđe Milićević.
Ministar je iskazao zahvalnost organizatorima, lokalnoj samoupravi, nastavnicima, trenerima i volonterima „koji su svojim trudom omogućili da kamp bude mesto radosti, druženja i novih znanja“.
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)