VOJSKA VEŽBA GAĐANJE: Od danas do 11. jula iz rejona Mozgovo u zonu „Pasuljanske livade“
OD 23. juna do 11. jula u periodu od 10 do 13 časova i od 15 do 18 biće organizovana gađanja naoružanjem Vojske Srbije iz rejona sela Mozgovo u opštini Aleksinac u rejon vojnog kompleksa "Pasuljanske livade".

Foto: Fejsbuk/Opština Paraćin
Uz zabranu pristupa i kretanja ljudi i vozila opasnim zonama, za saobraćaj će u pomenutim vremenskim periodima biti zatvarani putevi Sisevac – Velika Papratna, „Pasuljanske livade“ – Troglam bara – Mala Brezovica – Velika Brezovica, Resavica – Nekudovo – Valkaluci i Senjski Rudnik – Drenova glava – Troglam bara, te putevi Grabovo - Jošanica, Izvor - izletište Grza i regionalna saobraćajnica Paraćin - Zaječar.
Isto važi i za šumske puteve Mozgovo - Rujevica, Mozgovo - Vrbovica, Grza - Sisevac, Smilovac - Krivi Vir i Skorica - Krivi Vir.
Granice opasnog područja su obeležene crvenim barjacima, a na prilaznim putevima je postavljena straža. Završetak gađanja označiće se skidanjem crvenih barjaka i povlačenjem stražara.
Takođe, zabranjeno je svako prikupljanje i diranje nerasprsnutih zrna municije jer je to opasno po život.
Eventualna materijalna šteta nastala usled vojnih aktivnosti može se prijaviti Komandi korisnika vojnog poligona "Pasuljanske livade" svakodnevno dok traju gađanja do 20 sati, objavile su opštine Despotovac i Paraćin.

"PODSEĆAMO POLICIJU, OSTALO JE JOŠ 48 SATI" Šešelj će sa srpskim četnicima organizovati uklanjanje barikada u Zemunu
SRPSKA radikalna stranka (SRS) podseća nadležne da je ostalo još 48 sati do ispunjenja roka koji su dali policiji da oslobodi centar Zemuna od blokadera koji blokadama obeležavaju granice Nezavisne države Hrvatske.
07. 07. 2025. u 16:38

SKANDAL! PLENKOVIĆ O USTAŠKOM KONCERTU TOMPSONA: "Ponosni smo, jedino on može da okupi pola miliona"
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković održao je konferenciju za medije nakon sednice Predsedništva Hrvatske demokratske zajednice (HDZ). Glavna tema bila je koncert Marka Perkovića Tompsona na Hipodromu i ustaška ikonografija koja se tamo mogla videti, ali i čuti.
07. 07. 2025. u 18:33

"TO JE SRAMOTA ZA NAŠU ZEMLjU" Oštra poruka iz Slovenije povodom Tompsonovog koncerta: "Ustaše su mučile i klale"
SLOVENAČKA stranka Levica oštro je kritikovala prisustvo Janeza Janše na koncertu hrvatskog pevača Marka Perkovića Tompsona, koji veliča ustaštvo, porukom da je to sramota za Sloveniju.
07. 07. 2025. u 20:35
Komentari (0)