POVEĆANA POTROŠNJA: Kraljevčani troše 360 litara vode u sekundi
Usled visokoih temperatura, potrošnja vode u Kraljevu tokom ovog meseca drastično je povećana u odnsu na prosečne vrednosti, pokazuju podaci ovdašnjeg JKP „Vodovod“.
G.Šljivić
Prema rečima v.d. direktora ovog preduzeća Aleksandra Nestorovića, trenutna potrošnja vode u gradu na Ibru je 360-370 litara u sekundi, dok je uobičajena potrošnja čak za 80 litara manja.
- Činimo sve da sistem vodosnabdevanja ostane stabilan, ali zbog neracionalne potrošnje pojavljuju se slučajevi da u pojedinim, višim delovima grada, u večernjim satima dolazi do nestanka vode ili drastičng slabljenja pritiska – kaže Nestorović. - Apelujemo na racionalnu potrošnju, jeste vrućina ali to ne znači da u večernjim satima svi treba istovremeno da zalivaju travnjake, bašte, dvorišta ili da pune bazene.
Kraljevo je prošlog leta bilo jedan od retkih gradova u Srbiji u kojem nije bilo restrikcije vode, a ukoliko se sadšnja potrošnja racionalizuje, ne bi je trebalo očekivati ni ove godine.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RASPADA SE PARTNERSTVO SA PUTINOM: Ukrajina dobila ključnog saveznika u NATO-u
PRE otprilike deset godina, rat u Siriji pomogao je da se stvori neočekivano partnerstvo na Bliskom istoku između Turske i Rusije. Međutim, ono se sada raspada, tvrdi Njujork tajms. Naime, Turska snažno pomaže Ukrajini da stvori uporište u delu sveta gde je ruski predsednik Vladimir Putin ranije uživao značajan uticaj.
08. 06. 2026. u 09:25
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)