STVARAOCI PISANE REČI NA OKUPU: U paraćinskom KC predstavljen „Petruški sabornik“ (FOTO)
PRED brojnom publikom i akterima događaja, u Kulturnom centru u Paraćinu u organizaciji te ustanove i Književnog kluba „Mirko Banjević“ sinoć je predstavljen „Petruški sabornik“, zbornik radova sa dve tradicionalne manifestacije tog kluba.
Foto: Fejsbuk/KK "Mirko Banjević"
Reč je o prošlogodišnjem "Petruškom književnom saboru" i "Svetosavskom maratonu" održanim u januaru i junu, a zbornik, u kom su objavljeni radovi sa ova dva velika književna događaja, besplatno je podeljen učesnicima.
Nakon uvodnog obraćanja direktora KC Nenada Jevtića, sekretar kluba Zlata Jovanović uspešno je vodila tok večeri, tokom koje je „Petruški sabornik“ predstavio njegov priređivač, profesor dr Predrag Jašović.
Jašović je prisutne goste iz okolnih opština upoznao sa planovima vezanim za buduća književna dešavanja u Paraćinu, posebno sa „Petruškim književnim saborom“ koji ovog leta treba da bude održan osmi put.
Prisutni kreatori pisane reči čitali su svoje radove zastupljene u zborniku, a kvalitetu večeri i atmosferi umnogome je doprinela ženska pevačka grupa u sklopu Kulturno-umetničkog društva iz Trešnjevice pod vođstvom Jasmine Jovanović.
Preporučujemo
TRADICIONALNA PODRŠKA: Most "Vrla" most u Vladičinom Hanu u bojama Dana retkih bolesti
26. 02. 2026. u 19:25
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)