OBELEŽEN 25. ROĐENDAN DRUŠTVA UČITELJA JAGODINA: Održana svečana priredba
Važan jubilej – četvrt veka postojanja i uspešnog rada Društva učitelja u Jagodini obeležen je svečanom priredbom u OŠ "Goran Ostojić" u Jagodini.
Foto:Z,Gligorijević
Na priredbi je učestvovalo oko 200 učenika iz 11 osnovnih škola Pomoravskog okruga. Nastupe, koji su se uglavnom sastojali od izvođenja igara i pesama, pripremalo je više od 30 učitelja i predmetnih nastavnika.
-Tokom svih ovih godina trudili smo se da, osim onoga što je stručno i zbog čega mi postojimo, razvijamo i povezivanje nas učitelja na teritoriji Pomoravskog okruga, kroz različita druženja, programe i projekte. Trudili smo se i da uspostavimo saradnju sa drugim društvima učitelja, tako da osim što smo aktivni i na lokalu, aktivni smo i u Srbiji. Učestvujemo redovno na saborima učitelja, na konferencijama koje organizuje Savez učitelja Republike Srbije, a naročito smo ponosni na učešće na Učiteljijadama. To su sportski susreti učitelja, gde smo već dve godine zaredom treći u ukupnom plasmanu u Republici Srbiji, što sa ponosom ističem - rekao je Ivan Milovanović, predsednik Društva učitelja Jagodina.
Društvo učitelja Jagodina, koje je osnovano 19. aprila 2000. godine, danas broji oko 300 članova.
Preporučujemo
U LOGORE ODVEDENO 4.OOO DUŠA: Obeleženo 82. godine od stradanja subotičkih Jevreja
16. 06. 2026. u 20:28
NOVA TABLA, NOVI IDENTITET: Nova uprava NP „Sterija“ iz Vršca unela novu energiju
16. 06. 2026. u 20:18
JAČANjE EKONOMSKE SARADNjE: Sastanak gradonačelnika Leskovca i ambasadora Turske
16. 06. 2026. u 16:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI STRAVIČNI DETALjI SMRTI MARIJE (21): Dok ležala nepomična, radnik povukao jeziv potez koji je šokirao sve (VIDEO)
Smrt Marije (21) nakon bandži skoka u Brazilu dobila je novi obrt pošto svedok tvrdi da je zaposleni uklonio njenu GoPro kameru sa mesta nesreće.
16. 06. 2026. u 12:22
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
ŠTA JE BRE OVO? Misteriozna životinja snimljena u Mačvi (VIDEO)
Kratak video, za koji se navodi da je nastao iz vozila na području Mačve.
13. 06. 2026. u 20:49
Komentari (0)