SISTEMSKI SMANJUJU RIZIK: Kraljevčani usvojili Plan rada štaba za vanredne situacije u 2025.
Poučeni brojnm iskustvima iz elementarnih nepogoda koje su ih zadesile tokom minulih petnaestak godina, Kraljevčani strateški pristupaju preventivnom delovanju u sprečavanju posledica eventualnih vanrednh situacija.
G.Šljivić
Tako je ovdašnje Gradsko veće nedavno usvojilo detaljan Plan rada štaba za vanredne situacije u 2025. godini koji se ponajviše odnosi na aktivnosti koje za cilj imaju smanjenja rizika od potencijalnih katastrofa na teritoriji kraljevačkog kraja.
- Kao i prethodnih godina, akcenat planiranih aktivnosti biće na uključivanje građana u sistem civilne zaštite kroz edukativne i pokazne vežbe, pre svega dece školskog i predškolskog uzrasta, kao i nastavak opremanja i obuke pripadnika i usavršavanje poverenika Civilne zaštite – navodi se, u najkraćem, u Planu rada gradskog štaba za vanredne sutuacije čiji je, po funkciji, komandant dr Predrag Terzić, gradonačelnik Kraljeva.
G.Šljivić
Osim toga, Plan predviđa i važne aktivnosti u okviru Protokola i Sporazuma o saradnji gradova i opština u slivu Zapadne Morave sa ciljem da se na teritoriji ukupno 19 lokalnih samouprava formira zvanična zajednička služba koja će se baviti uspostavljanjem normativnog, funkconalnog i efikasnog okvira Civilne zaštite.
- Aktivnosti na praćenju opasnosti, obavaštavanju stanovništva o opasnostima i preduzimanju preventivnih mera za smanjenje rizika od elementarnih nepogoda i nesreća, kao i o preduzimanju nephodnih mera, sprovodiće se redovno tokom cele godine – dodaje se u zaključku ovog strateški važnog akta.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
VRANjSKO KULTURNO LETO: Počinje Međunarodna likovna kolonija „Vranje 2026“
09. 07. 2026. u 14:54
DEO NOVOG NASELjA U PETAK BEZ TOPLE VODE: U toku rekonstrukcija vrelovoda
09. 07. 2026. u 14:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MISTERIJA KOJA GODINAMA PROGANjA SRBIJU: Šta je majka pronašla na mestu gde je stradao njen sin?
FILIP Tomović imao je 17 godina kada je njegov život tragično prekinut, a slučaj njegove smrti godinama kasnije ostao je jedan od najpotresnijih događaja koji se povezuje sa pričama o delovanju satanističkih i okultnih grupa u Srbiji.
09. 07. 2026. u 13:29
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)