PODRŠKA PARAĆINACA DECI SA KOSOVA: Humanitarni štand za praznične paketiće (FOTO)
VELIKA akcija humanitarne organizacije „Svi za Kosmet“ približava se kraju, a štand za prikupljanje donacija za praznične paketiće deci koja žive na Kosovu i Metohiji još sutra je u Paraćinu.
Foto: Z.Rašić
Od juče svi građani iz te opštine mogu na ovom mestu u centru grada, kod fontane, da daruju igračke, slatkiše, slaniše, novac i sve drugo što smatraju adekvatnim da se najmlađi obraduju za predstojeće praznike.
Od Zlatka Jovanovića, paraćinskog koordinatora organizacije „Svi za Kosmet“, saznajemo da je u pitanju jubilarna deseta godina kako se organizuje ova namenska akcija.
Foto: Z.Rašić
Prikupljene donacije iz svih gradova u kojima se humanitarni štandovi organizuju slivaju se u centralu organizacije u Beograd, gde se pripremaju paketići koji će se potom odneti u brojna mesta južne srpske pokrajine i podeliti deci iz ugroženih porodica za Božić i Svetog Savu.
Štand će u Paraćinu biti postavljen ukupno tri dana.
Preporučujemo
ZBOG KVARA NA GLAVNOM DOVODU: I danas problem sa vodosnabdevanjem Paraćina i Ćuprije
21. 01. 2026. u 16:42
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)