SMEŠTAJ ZA 12 NEVOLJNIKA : U Subotici otvoreno Prihvatilište za beskućnike
Privremeno prihvatilište za beskućnike (Braće Radić 83) danas je otvorilo vrata za socijalno najugroženije stanovnike Subotice, koji sa uputom Centra za socijalni rad mogu koristiti usluge ovog smeštaja tokom zimskih dana.
foto:subotica com
Ove godine Lokalna samouprava je za potrebe Prihvatilišta izdvojila milion dinara, što je povećanje od oko 15 odsto u odnosu na prošlu godinu. Kapacitet Prihvatilišta je 12 kreveta, a usluge Prihvatilišta tokom prošle godine od novembra do marta koristilo je 30 ljudi koji su se sporadično menjali.
- Već 15 godina Grad Subotica izdvaja sredstva za otvaranje Prihvatilišta za lica koja se zimskim uslovima nemaju gde smestiti, da preguraju teže uslove života tokom zime. Ovo je treća godina otkako to činimo u ovom adaptiranom objektu gde su nam uslovi bolji nego u ranijem periodu. Kao i prethodnih godina, obezbedićemo krevete sa čistom posteljinom, tu je i garderoba za buduće korisnike, tri obroka, lekarski pregled, lekovi, ukazivanje svake vrste pomoći koja im bude potrebna, topli napici - objašnjava dr Siniša Trajković, sekretar subotičke organizacije Crvenog krsta. - Centar za socijalni rad je taj koji upućuje na korišćenje usluga, i već imamo najavljenih korisnika koji će danas ući. Crveni krst obezbedio je dežurstvo tokom 24 sata dnevno.
Preporučujemo
ŽENSKI “RUKOPIS“ SENZIBILNIJI: Izložba „Žene umetnice“ pred paraćinskom publikom (FOTO)
11. 03. 2026. u 17:47
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)