OTVOREN NOVI DOM KULTURE: Ilinski dani u Aleksandrovu
Značajnim sredstvima koje je izdvojila Pokrajinska izgrađen je nivi Dom kulture u mestu Aleksandrovo, u opštini Nova Crnja, koji je u okviru tradicionalne manifestacije Ilinaki dani, otvoren, prigodnim programom i promocijom knjige dr Milana Micića, koji je dugi niz godina predavao istoriju u školi u Aleksandrovu.
foto: Palas radio
– Emotivno sam vezan za ovaj kraj, što nije samo predmet mog naučnog inetresovanja, nego i književnih dela, a istorijaki izvor za moja naučna dela bili su arhivska građa, crkveni letopisi, matične knjige i štampa, a za poeziju srce i duša – naglasio je dr Micić.
Otvaranju je prisustvovala i Snežana Janković, pomoćnica pokrajinskog sekretara za kulturu, u Sektoru za savremeno stvaralaštvo.
– Pokrajinska vlada je izdvojila značajna sredstva za izgradnju Doma kulture, preproznajući njegov značaj za ovo selo i razvitak kulturnog života u Aleksandrovu - istakla je Snežana Janković.
Na platou ispred Mesne zajednice u Aleksandrovu položeni su venci i cveće u znak sećanja na 2. avgust 1944. godine, uz Etno bazar udruženja žena Livađanke iz ovog sela, priredbu učenika osnovne škole, izložbu automobilu, šehovski turnir, takmičenje u gađanju glinenih golubova i koncerte Osvajača i Mie Borisavljević.
- Uspeli smo završimo Dom kulture u Aleksandrovu, multifunkcionalni objekat, koji će služiti za proslave i koncerte, ali i udruženjima i raznim sekcijama. Sledeći projekat je osnovna škola, kao i manifestacioni trg u ovom mestu - poručio je Dragan Daničić, predsednik Opštine Nova Crnja.
Preporučujemo
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
OVO SU KRILI: Isplivala dugo čuvana tajna Ane i Bastijana
RAZVOD Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera bila je jedna od glavnih vesti prethodne godine.
02. 01. 2026. u 08:40
Komentari (0)