DOBRODOŠLI SU SVAKOG TRENUTKA: Sa malim gostima sa Kosova i Metohije u Novom Sadu obeležen jubilej projekta „Svim srcem za osmeh deteta“
OBELEŽAVANjU desete godišnjice projekta „Svim srcem za osmeh deteta“ Udruženja građana „Novi Sad“, danas je prisustvovao gradonačelnik Milan Đurić i i Dina Vučinić, članica gradskog veća za obrazovanje.
FOTO:Pres služba Grada
U jubilarnoj, desetoj godini, osamdesetoro dece iz Štrpca, Gračanice, Lipljana, Donje Gušterice, Goraždevaca, Raniluga i Šilova posetiće znamenitosti Novog Sada, Sremskih Karlovaca, Beograda i obići će Frušku goru.
- Želja nam je da se učenici sa Kosova i Metohije osećaju dobrodošlo u svakom trenutku svog boravka, a da odavde odu sa osmehom na licu – poručio je gradonačelnik Đurić. - To i jeste cilj – njihov osmeh, jer šta je lepše i veličanstvenije od iskrenog dečjeg osmeha koji pleni i obasjava našu svakodnevicu. Tokom pet dana, učenici iz sedam mesta sa Kosova i Metohije će se družiti sa svojim domaćinima iz Novog Sada, učenicima četiri novosadske osnovne škole - Svetozar Marković Toza, Dositej Obradović, Dušan Radović i Žarko Zrenjanin.
FOTO : Pres služba Grada
Čestitajući Udruženju građana „Novi Sad“ na jubileju, on je rekao da će Grad Novi Sad nastaviti da podržava projekat „Svim srcem za osmeh deteta“.
Prisutnima se obratio i direktor škole sa Kosova i Metohije Čedomir Nikolić koji je istakao da je zahvalan svima u Novom Sadu, kao i da sada svako dete sa juga ima priliku da spozna koliko dobrih ljudi ima u Srpskoj Atini. Takođe, pozvao je sve novosadske mališane da dođu na Kosovo i Metohiju i upoznaju lepote tog dela Srbije.
FOTO:Pres služba Grada
Deca su imala priliku i da pogledaju predstavu “Ksenija i lovac” u Pozorištu mladih, a Grad Novi Sad je kao poklon za škole sa Kosova i Metohije obezbedio projektore, kako bi tamošnji đaci imali kvalitetnije i lepše obrazovanje.
Preporučujemo
JOŠ JEDAN NEUSPEO POKŠAJ SMENE PREDSEDNIKA SKUPŠTINE U KULI Bura zbog osam minuta
28. 01. 2026. u 20:00
U CENTRU POŽAREVCA POČELO URUŠAVANjE ZADUŽBINE IZ 19. VEKA Rizik kraj "Čikoša"
28. 01. 2026. u 20:00
NOVI SAD ODAJE PRIZNANjE MLADOM ŠAHISTI Leonid zaslužio gradsku nagradu
28. 01. 2026. u 20:00
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SPAS U 10 SEKUNDI: Kako sami sebi možete da pomognete u slučaju srčanog udara
INFARKT je jedan od najčešćih uzroka iznenadne smrti, i to sve češće kod mladih osoba.
29. 01. 2026. u 07:41
Komentari (0)