U DUHU TRADICIJE: Badnjak unet u zgradu Opštine Paraćin (FOTO)
U SKLADU sa pravoslavniim običajima i tradicijom, lokalna samouprava u Paraćinu obeležila je danas Badnji dan unošenjem badnjaka u zgradu Opštine i lomljenjem česnice, što je bila uvertira u obeležavanje sutrašnjeg praznika – Božića u saradnji sa Crkvom Svete Trojice.
Foto: Fejsbuk/Opština Paraćin
Dan ranije, u nekoliko paraćinskih sela organizovan je prigodni novogodišnji i božićni program za decu, uz podelu božićnih paketića.
U Donjem Viidovu u tamošnjem Domu kulture mališane su zabavljali Deda Mraz i animatori, dok je u Šavcu i Čepuru organizovana dečje predstava, nakon čega su najmlađima takođe podeljeni novogodišnji, odnosno božićni paketići.
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)