KONCERT PROKUPAČKOG KUD "ABRAŠEVIĆ": Večeras u Domu kulture
U PROKUAPČKOM Domu kulture večeras u 19 časova i 30 minuta održaće se koncert ovdašnjeg Kulturno-umetničkog društva ,,Abrašević“ pod nazivom „Južna pruga“.
FOTO GRAD PROKUPLjE
Prema rečima koreografa Gorana Denića, publika će na koncertu moći da uživa u pesmama i igrama iz južne i jugoistočne Srbije.
Istovremeno, u prokupačkom KUD „Abrašević“ u toku je upis novih članova a zainteresovani mogu da se upišu utorkom i četvrtkom u 18 časova. KUD „Abrašević“, trenutno broji oko 100 članova u pet ansambala.
Najstariji ansambl čine veterani, odmah uz njih su stariji omladinci, koji uglavnom nisu u Prokuplju, zatim mlađi omladinci, gde vežbaju osnovci i srednjoškolci, koji su veoma aktivni. Potom sledi stariji dečiji ansambl, koga čine školarci do četvrtog razreda osnovne škole i mlađi dečiji, u kome korake uče predškolci – ističe organizator folkornih aktivnosti u KUD „Abrašević“ i koreograf Goran Denić. On je pozvao sve ljubitelje srpske tradicionalne igre da dođu i postanu članovi ovog društva, ali i deo ove velike i uspešne folklorne porodice, koja je svakim danom sve brojnija.
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)